12 вересня - Всесвітній день надання першої допомоги

pervaya_pomoshch_270.jpg

    З 2000 року Всесвітній день надання першої медичної допомоги  проводиться щорічно в другу суботу вересня. Ініціатором його проведення  виступають національні організації – члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

                 Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвитку можливих  ускладнень.

                   Ситуації, що вимагають надання екстреної медичної допомоги виникають, як правило несподівано. В основному  це відбувається в умовах дефіциту часу і під час відсутності людей  зі спеціальною медичною освітою. У цих випадках  важливо не піддаватися паніці, діяти швидко й рішуче, тому що в такі моменти дорога кожна секунда.

                  Вже давно відомо про існування так званої» золотої години»,  того часу, коли  постраждалому можна надати найбільш дієву першу допомогу. Саме в такі моменти здоров»я людини, що потрапила в несподіване критичне становище, перебуває між життям і смертю. Пояснюється це тим ,що максимальні компенсаторні функції організму людини, при виконанні раптових і серйозних ушкоджень, можуть ефективно підтримувати стабільний стан приблизно протягом однієї години. Саме протягом першої години після настання нещасного випадку надання першої  медичної допомоги є найбільш ефективним і дозволяє мінімізувати розвиток небезпечних ускладнень.

 

Голова РТЧХ Любов Новосад