23 серпня у Ківерцях відбудеться фестиваль дзвонового мистецтва "Ківерцівський передзвін -2017".

img_7911.jpg

      У рамках святкування Дня прапора та 26-ї річниці Незалежності України  23  серпня 2017 року о 11:00 год. у Ківерцях на площі біля пам»ятника Шевченка відбудеться фестиваль дзвонового мистецтва «Ківерцівський передзвін - 2017».

     3 серпня у райдержадміністрації за участю голови РДА Валерія Ткачука, заступника голови Яни Церкевич, благочинного Ківерцівського округу УПЦ Олександра Кондратюка, священника Свято-Покровського собору отця Юрія, магістра, кампанолога, голови Волинської обласної організації Українського товариства охорони пам’яток та культури  Галини Марчук та членів товариства відбулося засідання організаційного комітету щодо проведення фестивалю.

     Розповідаючи про історію дзвону, Галина Марчук зазначила, що мистецтво дзвона - це частина християнської культури, невід'ємна від життя людини, яка формує її внутрішній світ: кличе до богослужіння, попереджає про небезпеку, сповіщає про важливі події. Сьогодні ми є свідками відродження древнього мистецтва дзвону.

       За словами голови РДА Валерія Ткачука: «Ми, як організатори переслідуємо головну мету - відродження духовності, залучення жителів нашого міста до скарбниці культури дзвонового мистецтва, демонстрація вміння та майстерності дзвонарів».

      Оргкомітет фестивалю запрошує взяти участь у святі церковних дзвонарів, а також професійних дзвонарів з ближнього зарубіжжя, які володіють дзвоновим мистецтвом. Очікується, що на фестиваль прибудуть дзвонарі з Польщі, Білорусії та з різних куточків України і відомий дзвонар з села Липно Ківерцівського району Іван Сорока.

     Присутні по достоїнству зможуть оцінити красу передзвонів і благовістів. Порадують слухачів й імпровізовані твори.  Також відбудуться майстер-класи гри на дзвонах та розпису сувенірних дзвоників. У КЗ Ківерцівський краєзнавчий музей відбудеться семінар-практикум кампанологів, науковців, духовенства та краєзнавців щодо відродження історичної спадщини, обліку та паспортизації дзвонів, стародавніх технологій виготовлення дзвонів та ін.