24 грудня в Україні відзначаємо День працівників архівних установ

pozdravlenie-s-dnem-arhivov.orig_.jpg
День працівників архівних установ встановлено Указом Президента України  30 жовтня в 1998 року. Перший державний орган управління архівною справою в Україні був створений під час Центральної Ради. Ним став Бібліотечно — архівний відділ, протягом грудня 1917 — квітня 1918 року очолюваний професором О.С.Грушевським. Головне архівне управління при Раді Міністрів УРСР працювало з 1974 по 1991 рр. З отриманням Україною незалежності змінилася назва Головархіву і його організаційно-правовий статус. З грудня в 1999 року - це Державний комітет архівів України.
 

 На жаль, в уяві пересічного громадянина архів асоціюється з будівлею, вщент заповненою документами, що десятиліттями нерухомо лежать на полицях, втаємничуючи свою інформацію. Насправді, архів - це живий організм, який працює як годинник. Цю чітку роботу з формування та збереження фондів, використання інформації, що несуть в собі документи в нашому районі здійснюють - архівний відділ Ківерцівської районної державної адміністрації та КУ “Об’єднаний трудовий архів територіальних громад  сіл, селищ і міста Ківерцівського району Волинської області”.

 

В архівному відділі нараховується  98 фондів - це майже 9000 одиниць зберігання. Сьогодні джерелами комплектування архіву є 43 діючих підприємств, установ, організацій району. У цих  фондах зберігаються документи, що відображають діяльність кожної установи зокрема, а документи таких фондів, як Ківерцівської районної, міської   рад,  Ківерцівської районної держадміністрації, містять інформацію про місто та Ківерцівський район в цілому. Архівний відділ здійснює облік, контроль за діяльністю архівних установ і служб діловодства, надає консультативно- методичні рекомендації по організації діловодства та зберіганню документів в організаціях, установах району .

 

В   КУ “Об’єднаний трудовий архів територіальних громад  сіл, міста Ківерцівського району Волинської області” зберігаються документи 167 фондів  ліквідованих установ, організацій та сільськогосподарських підприємств району.

 

Професійне свято й кінець року це ще й слушна нагода підвести підсумки поточного року та намітити плани на наступний рік. Переконана, що працівники архівів району й надалі будуть сумлінно виконувати свої обов’язки, з метою надання нашим громадянам якісних послуг. Адже головне завдання всіх архівістів – формувати, зберігати та популяризувати інформацію, що несуть в собі документальні першоджерела.

 

Шановні працівники архівної сфери, діловодних служб! Щиро зичимо  невичерпної енергії, натхнення та нових звершень у повсякденній праці на благо нашої Вітчизни. Бажаємо вам родинного тепла, святкового настрою та з наступаючими Вас святами!

 

Начальник архівного відділу  РДА                                  Інна Гетманчук