28 квітня – Всесвітній день охорони праці

thumb-zoom-900x600-58f9.jpg

ДЕНЬ ОХОРОНИ ПРАЦІ ПІД ДЕВІЗОМ «УДОСКОНАЛЕННЯ ЗБОРУ ТА ВИКОРИСТАННЯ ДАНИХ ПРО БЕЗПЕКУ ТА ГІГІЄНУ ПРАЦІ»

 

 

      Шановні волиняни, роботодавці, працівники підприємств, установ та організацій, з метою попередження промислових аварій та виробничого травматизму у понад 100 країнах світу щорічно відзначається "День охорони праці".     

 

 Згідно Указу президента України  від 18 серпня 2006 року № 685/2006 "Про день охорони праці" , 28 квітня визначено національним днем охорони праці, який проводиться на підприємствах, в установах та організаціях всіх форм власності та галузей економічної діяльності України.

 

Цей день в Україні збігається  із Всесвітнім днем охорони праці, девіз якого у 2017 році за рекомендацією МОП – "Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці".

 

З 21 по 28 квітня відділення ВД ФССНВ у Ківерцівському районі спільно з місцевою держадміністрацією, органами місцевого самоврядування  проводять заходи щодо здійснення спільних акцій по сприянню культурі промислової безпеки та охорони праці та вшанування пам"ятіі загиблих на виробництві.

 

Основною метою цього заходу є привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

 

Найперспективнішою моделлю економічного зростання України є прискорення її інтеграції у світові торговельно-економічні та фінансові структури. Знайти своє достойне місце в рейтингу розвинених країн наша країна зможе лише завдяки функціонуванню системи збору реальних, вірогідних, загальновизнаних безпекових показників трудової діяльності громадян.

 

Крім того, у статистиці виробничого травматизму не враховано осіб, які працювали за цивільно-правовими угодами, оскільки ці показники потрапляють у категорію випадків, не пов’язаних з виробництвом. Необхідність об’єктивної оцінки умов праці за факторами небезпеки зумовлена в Україні законодавчою нормою, яка зобов’язує роботодавця інформувати працівників про умови праці на робочому місці, в яких вони здійснюватимуть чи здійснюють трудову діяльність, про всі небезпечні та шкідливі виробничі фактори, що реально чи потенційно можуть впливати на них і спричиняти відповідні негативні наслідки, загрожувати їхньому життю та здоров’ю.

 

Систематичний і достовірний збір даних про стан охорони праці і травматизм на виробництві є об’єктивним підґрунтям для здійснення аналізу всіх аспектів травматизму й розроблення фахівцями заходів з профілактики на рівні підприємств, регіонів і держави.

 

Оптимізація та підвищення точності збору даних з використанням новітніх інформаційних систем дасть змогу чіткіше визначати пріоритети в державній політиці у сфері охорони праці, раціонально використовувати людські та матеріальні ресурси й підвищувати рівень безпеки на виробництві.

 

Зважаючи на важливість питань, звертаємось до керівників і працівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування,  профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом переглянути своє ставлення до здоров’я працівників та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці, виконання вимог Закону України «Про охорону праці»,  активно долучитися до цієї роботи та гідно відзначити у квітні 2017 року День охорони праці на кожному підприємстві, у кожній установі, організації.

 

Оргкомітет пропонує напередодні та протягом квітня-травня вшанувати пам'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім'ї потерпілих, винайти можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.

 

Страховий експерт з охорони праці ВВД ФССНВ у Ківецівському районі             Леонід Кудренко