30 вересня відзначаємо День усиновлення

1443187018_92052685_6a3a0b770ea5a67437a45b728e7f1fdc_xl.jpg

Однією з   соціальних проблем сьогодення в Україні    є значна  кількість дітей - сиріт та дітей,  позбавлених батьківської опіки та піклування. Але тільки сім’я здатна забезпечити задоволення основних потреб дитини, розвинути  її здібності, створювати стабільну позитивну атмосферу для розвитку. Якщо не існує можливості для дитини жити з рідними батьками, найкраща альтернатива – усиновлення, прийомна сім’я, опіка чи піклування, дитячий будинок сімейного типу, патронат. Враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім'ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення щороку в Україні  30 вересня відзначається День усиновлення.

 

Усиновлення (удочеріння) – є оформлена спеціальним юридичним актом (рішення суду) передача на виховання в сім’ю неповнолітньої дитини на правах сина чи дочки. Таким чином дитина втрачає статус дитини – сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення допускається виключно в інтересах дитини України відповідно до закону (стаття 207 Сімейного Кодексу України ). Порядок передачі дітей на усиновлення, а також здійснення контролю за умовами їх проживання і виховання у  сім’ях  усиновителів  встановлюється  Кабінетом  Міністрів України.

 

Опіка, піклування – встановлюється над дітьми, які залишились без батьківського піклування. Над дитиною, яка не досягла 14 років встановлюється опіка, а у віці від 14 до 18 років – піклування. Дитина при цьому не втрачає свого статусу дитини – сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування, тобто має всі пільги, встановлені законодавством. Опікуни  чи піклувальники отримують допомогу від держави для утримання дитини.

 

Патронат над дитиною — це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Сім’я для утримання дітей отримує державну допомогу у розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а  патронатний вихователь -  грошове забезпечення.

 

 Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя ( або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі), які беруть на виховання та спільне проживання не  менш  як 5 дітей – сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. У такій сім’ї може виховуватись не більш 10 дітей. Діти не втрачають свій  статус сиріт  чи позбавлених батьківського піклування. Батьки – вихователі отримують грошове утримання з державного бюджету. На кожну дитину, взяту на виховання, виплачується сума в розмірі двох прожиткових мінімумів, для дітей відповідного віку.

Прийомна сім’я  -сім’я, яка добровільно взяла із закладів  для дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського  піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання. Діти не втрачають свій статус сиріт чи позбавлених батьківського піклування. Утримання дітей здійснюється за рахунок державного бюджету в сумі двох прожиткових мінімумів, для дітей відповідного віку, на кожну дитину. 

 

Держава та влада роблять усе для того, щоб максимально допомогти таким сім’ям. Зокрема, оздоровлення  дітей, які виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу, фінансується з місцевого бюджету. За кожною  сім’єю закріплюється  соціальний працівник, який буде допомагати долати труднощі, які  виникатимуть  із появою нового члена родини.

 

 У Ківерцівському районі  успішно функціонують 9 прийомних сімей, в яких виховується 19 вихованців. У 2018 році створено нову прийомну сім’ю, яка поповнилась відразу 3 дітками.

 

 ДОРОГІ ЖИТЕЛІ НАШОГО РАЙОНУ ТА МІСТА!

 

 Якшо  Ви добра та чуйна людина, якщо Вам не байдужа доля маленьких  знедолених українців, якщо у Вас є бажання прихистити дитину - сироту чи дитину, позбавлену батьківського піклування у своїй дружній родині, звертайтесь, ми завжди раді допомогти.

 

… коли прийомна дитина переступить поріг Вашого дому, це буде її перший крок у нове життя  з Вами, прийомними батьками. І саме Ви навчите цю дитину посміхатись і любити людей. І Ваш вчинок зробить цей світ  добрішим.

За    детальнішою інформацією щодо створення прийомної сім’ї  звертайтесь за адресою:

 

м. Ківерці, вул. Шевченка, 6, телефон для довідок 2-17-68.

Ківерцівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді