Аграріям Ківерцівщини розповіли про аграрні розписки

img_3450.jpg

26 січня 2018 року  для аграріїв Ківерцівщини в приміщенні райдержадміністрації за підтримки Управління інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку РДА  відбувся навчальний семінар. Вступним словом присутніх привітали перший заступник голови РДА Юліан Таранчук та голова районної ради Василь Хмілевський.

 

Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко розповів учасникам семінару про програми підтримки аграрної галузі, передбачені Комплексною програмою підтримки АПК Волині з обласного бюджету, а також програми, що фінансуються з державного бюджету. До слова, очільник головного аграрного відомства області підкреслив, що Ківерцівський район – один із самих активних в області, де агро виробники мають підтримку з районного бюджету шляхом співфінансування напрямків Комплексної програми.

 

Регіональний консультант проекту «Аграрні розписки в Україні» по Волинській області Сергій Мазурик проінформував присутніх про переваги аграрних розписок, їх види, відмінності фінансової та товарної аграрної розписки, страхування застави майбутнього врожаю сільськогосподарської продукції.

 

На даний час в Україні аграрні розписки запроваджено у 8 областях. Оформлено 168 аграрних розписок (65 товарних та 103 фінансові), з яких вже виконано 95 розписок.

 

Сергій Мазурик ознайомив присутніх з принципом діяльності аграрної розписки та процедурою її обігу, зазначивши, що аграрні розписки це реальний інструмент, який дозволяє суттєво збільшити фінансування сільського господарства. Відмітив, що  ключовим елементом аграрних розписок є Реєстр аграрних розписок. Всі дії, пов’язані з видачею, зміною та здійсненням аграрних розписок, здійснюватимуть нотаріуси. Вони робитимуть відповідні записи в цьому реєстрі, а також ознайомив фермерів із їх потенційними кредиторами, що готові працювати з аграрними розписками. Це може суттєво спростити ділові стосунки, які надалі складуться між ними. Вільний доступ до реєстру мають усі сільгоспвиробники. Завдяки цьому вони можуть в онлайн-режимі отримувати інформацію про те, які і ким видавалися аграрні розписки, на які земельні ділянки тощо.

 

В ході зустрічі було детально обговорено механізми оформлення аграрних розписок та наголошено про іі обов’язкове нотаріальне посвідчення. Предметом застави за аграрною розпискою є майбутня сільськогосподарська продукція. Аграрна розписка вважається виданою з дня її реєстрації в Реєстрі аграрних розписок. З реєстром можна ознайомитись на сайті http://agroregisters.com.ua.

 

Про новації в законодавстві для аграріїв у 2018 році розповіла Ірина Садовська – голова Волинського територіального відділення Федерації професійних бухгалтерів і аудиторів України.

 

Начальник управління інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації Ірина Куцик висловила надію, що після цього семінару будуть зацікавлені і інші товаровибники, адже аграрні розписки є новим додатковим джерелом кредитування малого та середнього сільськогосподарського бізнесу, який дозволить отримати більш дешеві фінансові чи матеріально-технічні ресурси.

 

Під час проведення наради-семінару бухгалтери сільськогосподарських підприємств та керівники фермерських господарств мали можливість ознайомитись з методикою ведення аграрних розписок, отримати інформаційну підтримку.

 

Представник комерційних банку  проінформували про кредитні продукти для аграріїв та умови фінансування.

 

 Заступник  начальника – начальник   Ківерцівського відділення Луцької   об’єднаної податкової інспекції Головного управління державної фіскальної служби України у Волинській області Оксана Гупало розповіла про зміни внесені до Податкового кодексу України та окреслила основні нововведення для представників АПК.

 

Михайло Марчук, начальник відділу взаємодії з роботодавцями РЦЗ, ознайомив присутніх з порядком організації громадських робіт. Зокрема наголосив, що державна адміністрація, виконавчі комітети місцевих рад щороку відповідно до територіальних програм зайнятості населення приймають рішення щодо організації громадських робіт, визначають види робіт, перелік роботодавців, за участю яких планується організація таких робіт. Він також поінформував про те, що організація і проведення громадських робіт здійснюються на договірній основі між центром зайнятості та роботодавцями на визначений строк в межах відповідного бюджетного періоду. В кінці свого виступу Михайло Володимирович ознайомив присутніх із станом ринку праці в районі і відповів на їхні запитання. 

  

Довідково

 

Аграрні розписки – це запровадження нового інструменту кредитування для малих та середніх сільгоспвиробників.

 

Впровадження цього механізму розпочалося із Закону України «Про аграрні розписки» від 6.11.2012 р. (далі – Закон), який набув чинності 19.03.2013 р.

 

Аграрна розписка – це зобов’язання виробника поставити сільськогосподарську продукцію або сплатили гроші в майбутньому, в обмін на отримані кошти для здійснення своєї господарської діяльності.

 

Під час проведення наради-семінару бухгалтери сільськогосподарських підприємств та керівники фермерських господарств мали можливість ознайомитись з методикою ведення аграрних розписок, отримати інформаційну підтримку.

 


img_3461.jpgimg_3463.jpgimg_3454.jpgimg_3466.jpgimg_3467.jpg