Золота осінь... Як приємно у погожі осінні дні гуляти на вулиці, коли під ногами м'яко шурхотить золотий килим листя. Та пройде час, сльотаве небо поведе на землю хороводи дощів, і під ногами з'явиться слизька,безбарвна маса, на якій легко посковзнутися і впасти. Що ж робити? Чимало людей беруть у руки граблі, згрібають опале листя і спалюють його, тому вечорами над нашими вулицями стелиться їдкий сизий дим від згарищ.
Чи є вихід з цієї ситуації? Вихованці Гуртка "Природні символи України" (керівник Стецькович Анна) дізнались, що коли ми спалюємо листя, особливо вологе, воно димить, це - чадний газ. З димом у повітря виходять небезпечні канцерогени - діоксини. Вдихання такого повітря призводить до зниження імунітету, до респіраторних та онкологічних хвороб. На 1 тонну спаленого листя утворюється 30 кг шкідливих хімічних речовин, які забруднюють атмосферу, воду, грунт. Спалення листя у природі призводить до зниження родючості грунту, до знищення комах та різноманітних рослин; руйнуються кладки та гнізда птахів; зникають зайці, їжаки, плазуни, земноводні, дрібні гризуни.
Учні прийшли до висновку, що найкращий варіант прибирання опалого листя - це його компостування. Юні любителі природи дізнались, як правильно зробити компостну яму, щоб підвищити врожайність овочів та фруктів.
Діти надіються, що наступна осінь у рідному місті буде без згарищ та смердючого диму.
Стецькович Анна,
заступник директора
КЗ "Центр позашкільної освіти
Ківерцівської районної ради Волинської області"
![]() ![]() ![]() ![]() |