Алла Пахальчук: Сказ тварин актуальний

В минулому році у місті Ківерці були зареєстровані 3 випадки сказу котів. В контакті з хворими тваринами перебували  семеро людей (ослинені, покусані та подряпані).

У жовтні 2017 року зареєстровано новий випадок сказу кота. В даному випадку профілактичному лікуванню сказу підлягала одна людина – його власниця, яка постійно брала тварину на руки  граючись кошеня кусало їй пальці рук, дряпало ноги.

 

Коти є найнебезпечнішими для людини з усіх домашніх тварин, так як перебувають у найбільшій близькості до неї, живучи у будинках, квартирах тощо. Збудник сказу міститься в слині. Отже, можна заразитися, просто, погладивши скажену тварину, маючи при цьому пошкодження шкірних покривів рук, іноді, навіть, невидимі. А укус кота є хоча й точковим , проте зазвичай глибоким, що  дуже небезпечно у поширенні сказу.  

 

Не зайвим буде нагадати ще раз про те, що сказ – це смертельно небезпечна хвороба як для тварин, так і для людей.

 

Заразитися цією хворобою людина може  лише від хворих на сказ теплокровних тварин. Укус навіть здорової на вигляд тварини може викликати захворювання на сказ.

        

Ось чому саме на термін у 10 днів встановлюється ветеринарний нагляд за твариною, яка нанесла укус людині.

 

 Ні  в якому разі не слід убивати цю тварину.

 

Якщо вас вкусила тварина, подряпала чи ослинила, потрібно промити місце контакту проточною водою з господарським милом та негайно звернутися  за медичною допомогою в лікувальний заклад.

 

При укусі скаженою твариною врятувати людину може лише своєчасне введення спеціальних імунобіологічних препаратів.

 

А ще слід потурбуватися, щоб Ваші улюбленці своєчасно отримали щеплення проти сказу. Це убереже їх від загибелі,  а ваш будинок – від такої грізної інфекції.

                  

Алла Пахальчук

завідувач Ківерцівського лабораторного відділення

Луцького міськміжрайонного відділу

ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України»