Автору державного Гімну України Михайлу Вербицькому -200!

    До найбільших святинь будь-якого народу належить гімн. Це ті слова, та музика, які змушують нас підніматися при перших акордах, з трепетом у душі слухати мелодію, яка віднаходить найпотаємніші струни, кличе до високого і світлого.
   Він мусить пройти перевірку часом, історичними подіями, стати невід'ємною частиною суспільного життя. Таким твором для української нацїі став гімн «Ще не вмерла Україна». Слова Гімну написав у 60-х роках XIX ст. відомий український поет Павло Чубинський, а музику – композитор Михайло Вербицький. Сьогодні Державний Гімн України перекладений та виконується багатьма мовами світу.
    З нагоди відзначення 200-річчя від дня народження о. Михайла Вербицького і 150-ї річниці першого публічного виконання Державного Гімну, 26 березня в читальному залі бібліотеки було проведено музичну галерею «В цьому імені – слава України». Захід відбувся за сприянням РБК ім. М. Ковальова, районного територіального центру соціального обслуговування та районної бібліотеки для дорослих.
      Читачі бібліотеки мали змогу прослухати духовні твори у виконанні церковного хору (керівник В. А. Мартинюк) Свято-Покровського собору, а саме «Отче наш», «Милість спокою» та державний Гімн «Ще не вмерла Україна», переглянули документальний фільм «Михайло Вербицький – автор музики, відомої всьому світу». 
      Бібліотекарі підготували тематичну поличку «Великі постаті України: Михайлу Вербицькому - 200».

Сайт ЦБС