Біля подвір`я волинянина відкопали людські рештки (ФОТО)

img_4700-1024x683.jpg

Нещодавно відбулася спільна пошуково-розвідкова експедиція Спеціалізованої установи «Волинські старожитності», Волинського регіонального музею українського війська та військової техніки, ГО «Пам’ять Вітчизни» на території Цуманської селищної ради та Берестянської сільської ради Волинської області, участь в якій взяли археологи, краєзнавці, студенти та школярі-скаути.- Пише Волинська Правда.

Роботи проводилися на місцях боїв періоду І світової війни, коли тут стояв фронт у 1915 році (і навіть відомий Чапаєв перебував у Цумані) і відбувалися військові дії у 1916 році (під час Брусиловського прориву) та на місцях дислокації партизан періоду ІІ світової війни.

Протягом 03-07 липня 2017 року було обстежено відомі австрійські окопи так званої «позиційної» війни 1915-1916 років, виявлено нові локації поховань військових, а також поховання невідомих періоду ІІ світової війни навколо Берестяне.  Всі вони ще чекають свого дослідження.

На прохання цуманського селищного голови Анатолія Дорощука експедиція перевірила поховання невідомого, що перебувало в «аварійному» стані – вже було частково знищене. Як розповів Олександр Манюк (1942 року народження) у 1984 році невідомі поруч з його подвір’ям  розкопали кістяк, забрали у нього шкіряний пас з пряжкою з австрійським гербом, а останки присипали землею.

На місці, вказаному господарем, археологи заклали невелику траншею розмірами 2х3 м і вже на глибині 0,20 м від денної поверхні виявлено фрагменти кінцівок. Грунт у місці траншеї носив перевідкладений характер – видно, що хтось активно його перекопував. Одночасно слідів поховань – археологічного об’єкту не спостерігалося. Проте на глибині 0,60 м таки виявлено останки людини. На прохання господаря та селищного голови учасники експедиції не повторили історії 1984 року, а ексгумували останки, які з часом будуть перепоховані на місцевому кладовищі.

На останок учасники експедиції відвідали Лопатенський меморіальний комплекс і ознайомились з історією радянського руху спротиву та історією лісу.