Будівництво школи у Башликах – пріоритетне питання для роботи у 2018 році

img_7689.jpg

Наближається до завершення 2017 рік. Тож виконавча влада району підводить підсумки та планує роботу на прийдешній рік. У пріоритеті – вирішення першочергових питань,  що на устах мешканці Ківерцівщини.

 

Серед них, звісно, капітальні та поточні ремонти об’єктів соціальної сфери,  ремонти доріг,  особливо у тих населених пунктах, де їх не проводили десятками років – Сильне, Карпилівка, Личани та багато інших. Та все ж, одним із ключових питань залишається будівництво нової школи у селі Башлики.

 

Проблема з будівництвом школи не нова. Діти навчаються у дві зміни у приміщенні колишнього клубу, яке переобладнали під школу ще у 1997 році, однак їдальні та спортивного залу в закладі немає.

 

Нині у селі проживає 91 багатодітна сім’я: діток дошкільного віку на кінець 2017 року – 220, шкільного – 370.  Цьогоріч у ЗОШ І-ІІ ст. с.Башлики  навчається 240 учнів, у наступному навчальному році до 1 класу піде 33 дитини, через рік – ще 36. Старшокласники відвідують Карпилівську і Цуманську загальноосвітні школи. То ж перспектива є, але нова школа вкрай необхідна.

 

У 2014 році під будівництво нової школи виділено земельну ділянку, оформлені відповідні документи. У 2016-му – відділ освіти райдержадміністрації  виготовив проектно-кошторисну документацію на зведення нового приміщення потужністю 396 учнівських місць.

 

Загальна кошторисна вартість об’єкта становить 91 млн 950 тис 882 грн. Кошти планують залучити з  усіх можливих джерел: Державного бюджету (через фонд регіонального розвитку), обласного, районного та місцевого бюджетів, фонду соціально-економічного розвитку. Докласти власні кошти готові й місцеві жителі.

 

Відповідно до паспорта інвестиційного проекту будівництво школи І-ІІІ ступенів у Башликах триватиме рік. Проектом передбачено зведення нової триповерхової споруди, власне школи та двохповерхового фізкультурно-спортивного залу з перехідною галереєю на другому поверсі.

 

Окрім того, заплановані й інші види робіт: будівництво об’єктів основного призначення, підсобного та обслуговуючого призначення (вбиральня, погріб, навіс для твердого палива, навіс для тимчасової стоянки автобусів), об’єктів енергетичного, транспортного господарства та зв’язку, зовнішні мережі водопостачання, водовідведення, теплопостачання та газопостачання, благоустрій та озеленення території, тимчасові будівлі і споруди та інше. Тобто заплановано в експлуатацію здати школу  «під ключ» з повним матеріально-технічним забезпеченням.

 

У грудні 2016 року уже проведено експертну оцінку, яка підтвердила кошторисну вартість будівництва. Усі необхідні для початку будівництва у 2018 році документи, подані райдержадміністрацією до управління капітального будівництва облдержадміністрації  та  фонду регіонального розвитку.

 

Голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук дав доручення управлінню фінансів районної державної адміністрації, при плануванні районного бюджету на 2018 рік, передбачити максимально можливу суму коштів для будівництва школи у Башликах.

 
Відділ з питань організаційної роботи,
внутрішньої та інформаційної політики РДА