Центр пробації провів заходи з нагоди Дня Конституції України

img-cfd9f09177fbcce7810e9f74622a9985-v.jpg

До Дня Конституції - Основного Закону України, який закріплює права, свободи і обов'язки громадян України, її суспільно-політичний і державний устрій керівники Ківерцівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Волинській області Ольга Захарчук та Ківерцівського бюро правової допомоги Віра Ольшевська проаналізували підсумки правової роботи з особами, що порушують її вимоги та сформували наступні кроки спільної діяльності.

 

 Сучасна Конституція України має особливий правовий статус – вищу юридичну силу, особливий порядок прийняття та високий рівень захисту з боку держави. Остання, нині діюча  Конституція була прийнята Верховною Радою України 28 червня 1996 року, як завершення довгого і важкого конституційного шляху, що почався Декларацією про державний суверенітет України (16 липня 1990 р.). День Конституції України – єдине державне свято, що встановлено власне Конституцією – Статтею 161: «День прийняття Конституції України є державним святом – Днем Конституції України».

 

Конституція несе в собі головну надзвичайно цінну і гуманну ідею:  держава функціонує для людини. З метою захисту законних прав та інтересів громадянин, що перебувають на обліку сектору було організовано консультування (в тому числі і онлайн в період карантину) та безоплатне надання правової допомоги. Протягом півріччя 14 підоблікових потребували правової допомоги, яку отримали.   Знання та дотримання Основного закону держави є основною ознакою її гідності, а гідність держави залежить від гідності особистостей, які її утворюють.