Четверта хвиля мобілізації (ІНФОГРАФІКА)

       20 січня розпочався перший етап четвертої хвилі, який буде тривати протягом 90 днів. 5 і 6 хвилі будуть в квітні та в червні по 60 днів. Загалом під мобілізацію підпадає 60 тисяч військовослужбовців віком від 20 до 60 років. Плановий показник для Волині до 3 тис. чоловік.

    Станом на 19 грудня на Волині успішно пройшли медкомісію та визнані придатними до служби близько 200 осіб, 11 з яких – добровольці. Чоловіків віком від 50 років будуть мобілізовувати лише за бажанням. В такому ж порядку викликатимуть на мобілізацію тих осіб, чиї члени сім’ї нині вже воюють на сході у Збройних силах України.

Під час 4-ї хвилі кандидатів на мобілізацію буде ретельно перевіряти медкомісія. Військово-лікарські комісії, що створені в районах на підставі доручення голови ОДА, працюватимуть загалом та резервних складах. До них входять терапевти, хірурги, невропатологи та інші лікарі. Всі військовозобов’язані, які підлягають мобілізації під час четвертої хвилі, матимуть 8 днів для медичного огляду. 

Через дефіцит певних спеціальностей у Збройних Силах під час четвертої хвилі мобілізації призиватимуть чоловіків, які не проходили військову службу, але мають відповідні цивільні спеціальності. Наразі у Збройних Силах бракує «комп"ютерщиків», адже не існувало відповідної військово-облікової спеціальності. До слова, відновлюватимуть військові навички тих, хто мобілізований в зону АТО не 40 днів, як раніше, а 26.

Мобілізованих обіцяють повністю забезпечити кевларовими бронежилетами та шоломами, а також необхідним спорядженням ще під час перебування їх на «навчанні».

Мобілізації підлягають  державні чиновники, окрім народних депутатів України.
Священиків можуть призивати в інженерні війська, підрозділи, не пов’язані зі проведенням бойових дій. Переселенці з тимчасово окупованих територій, які перебувають на обліку військкоматів на Волині, можуть призиватися до лав ЗСУ у добровільному порядку.