Де на Волині можна отримати безоплатну правову допомогу

   З січня 2013 року в Україні діє безоплатна вторинна правова допомога у кримінальних справах. З першого липня 2015 року малозабезпечені люди та інші уразливі верстви населення можуть безкоштовно отримати послуги адвоката у цивільних та адміністративних справах. Безоплатна вторинна правова допомога, про яку стільки говорили, нарешті набирає реальних обрисів. 

     Для цього у  Волинській області утворено 3 місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги — у містах Луцьку, Ковелі і Володимир-Волинському та на основі відкритого конкурсу призначено їх директорів. Центри надаватимуть правову допомогу всім українцям, однак особливу увагу звертатимуть на малозабезпечених громадян, учасників АТО та сім’ї загиблих бійців. 

     Основне завдання центрів – наблизити послугу безоплатної правової допомоги до кожної конкретної людини, насамперед соціально незахищених громадян. До них можуть звернутися за допомогою і підтримкою громадяни, які не мають можливості оплатити послуги юристів.

     Важливим є те, що тепер кожен, незалежно від віку, статі, віросповідання, соціального статусу зможе отримати реальний якісний державний захист та допомогу.

     Надання безоплатної вторинної правової допомоги включає в себе такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.

    Все, що для цього потрібно – це прийти в місцевий центр правової допомоги та пред’явити документи. Після чого людину реєструють, дають доручення адвокату і забезпечують допомогою. Отримання безкоштовної вторинної правової допомоги означає, що людина отримує адвоката, який не лише проконсультує її, але й стане її захисником у судових спорах. До слова, безкоштовний адвокат надається і у тих випадках, коли відповідачем у справі є держава. Це стосується цивільних, дміністративних та кримінальних справ.
    Всього, в Україні вже відкрили 100 центрів допомоги.
    На Волині таку допомогу можна отримати за адресами:
Луцьк: вулиця Словацького, 74; Ковель: вулиця Степана Бандери, 5; Володимир-Волинський: вулиця Устилузька, 19.

    Такі центри надають правову допомогу громадянам відповідно до своїх регіонів. Відповідну інформацію можна отримати на сайті регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги (м. Луцьк, вул. Винниченка, 67, тел. (78-79-95).

 

Ківерцівське районне управління юстиції