Де на Волині можна зробити обстеження для визначення імунітету проти кору

img_3426.jpg

В Україні спостерігається неблагополучна епідемічна ситуація щодо захворювання на кір. Вже з початку 2018 року в державі зареєстровано понад 1280 хворих на кір, майже кожен третій з них – це доросла людина.

 

З жовтня 2017 року на Волині зареєстровано 45 випадків захворювання на кір, зокрема у 2018 році – 5 випадків. Під час проведення епідеміологічних розслідувань встановлено, що переважна більшість дорослих не мають даних про отримані в дитинстві щеплення проти кору та не знають свого вакцинального статусу.

 

- У районі  минулого року зареєстрований спалах даної інфекції з 5-ма випадками: у сімейному вогнищі в с. Небіжка захворіла жінка та її четверо дітей, усі не щеплені. Діти не щеплювалися проти кору по причині відмови батьків від імунізації через релігійні переконання. Троє захворілих - учні ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Жидичин, де колективний імунітет проти кору становив – 98,0%, один є учнем ЗОШ І ступеню с. Озерце, де колективний імунітет – 86,0%. Завдяки  високому охопленню щепленнями проти кору, інфекція поширення серед учнів уражених шкіл не набула, навіть незважаючи на те, що в період найбільшого виділення збудника у навколишнє середовище, захворілі діти відвідували дитячі заклади. Крім того, привізний випадок кору, виявлений у іногородньої студентки Ківерцівського медичного коледжу, у закладі, з високим колективним імунітетом до цього захворювання (97,1% імунізованих) , поширення також не набув. Не захворіла і  щеплена згідно віку дитина, яка перебувала у тісному контакті  з хворим на кір, під час перебування на стаціонарному лікуванні у Волинській ОІЛ, розповідає  завідувач Ківерцівського районного лабораторного відділення Луцького міськміжрайонного відділу ДУ “Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” Алла Пахальчук.  - Позитивна тенденція щодо припинення реєстрації кору в районі не повинна знижувати настороженість. Для даного захворювання характерна періодичність підйомів, а так  як востаннє у високих цифрах кір реєструвалася у 2012 році, то у  2018-у очікується нова хвиля епідемічного підйому. Проаналізувавши стан щепленості  дитячого населення та беручи до уваги результати моніторингу за інфекційною захворюваністю можна прогнозувати, що продовжуватимуть хворіти на кір дорослі, які раніше не хворіли і є не щепленими проти цієї інфекції, а якщо щеплені , то після крайньої  імунізації пройшов великий термін,  а також діти 2008-2011 та 2013-2014 років народження. Саме у цих вікових групах найнижчі показники вакцинації та ревакцинації, що пов’язане як  з перебоями у постачанні імунобіологічних препаратів в період, коли вони підлягали плановій імунізації,  так і з активною, у той час, анти-агітацією щеплень в ЗМІ, що масово спонукало батьків до відмови від проведення щеплень їхнім дітям, - стверджує фахівець.

 

У групі ризику по захворюванню на кір знаходяться працівники лікувально-профілактичних, навчально-виховних закладів та інші особи, котрі перебувають у контакті з великою кількістю людей.

 

Для усіх бажаючих громадян, вірусологічна лабораторія ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» (за направленням лікувально-профілактичного закладу) має можливість провести визначення рівня антитіл в крові до вірусу кору.

Вартість такого дослідження є найнижчою в області і становить 47 грн. 27 коп.