День морських ссавців в екологічному центрі

dscn3266.jpg

19 лютого у світі відзначили Міжнародний день захисту морських ссавців. Основна ціль  даної події привернути  увагу світової спільноти до захисту китів та інших морських тварин від винищення людиною. Інша назва свята  – День кита – нагадує, що саме в цей день 1986 року в силу вступив мораторій (заборона)  на ловлю китів або китовий промисел.

 

В Україні це свято можна  назвати днем захисту дельфінів, адже вони є єдиними представниками морських ссавців, які проживають в наших солоних водах. У Чорному та Азовському морях є три види дельфінів: афаліни, білобочки і азовки. Усі три види занесено до Червоної книги України, а також до Міжнародного Червоного списку.

 

З часу підписання мораторію, внаслідок бездумного промислового вилову, суттєво скоротилася кількість морських тварин, а деякі популяції опинилися на межі повного зникнення. На даний час на планеті залишилося 119 видів морських ссавців.

 

Незважаючи на те, що дана заборона діє і сьогодні, винищення тварин продовжується.      Такий стан справ не влаштовує захисників природи і всіх небайдужих людей до майбутнього нашої планети. До проблеми збереження морських мешканців привертається увага громадськості. У багатьох країнах існують клуби та товариства любителів китів, створюються морські заповідники. А безпосередньо в цей день щорічно різні природоохоронні групи, екологічні організації та усі небайдужі проводять усілякі заходи на захист китів та інших морських ссавців.

 

В Ківерцівському районному центрі еколого - натуралістичної творчості учнівської молоді відбулися масові заходи приурочені Всесвітньому дню захисту морських ссавців. Керівниками гуртків Ісаковою Тетяною та Доридором Михайлом для вихованців центру був проведений виховний захід «Збережемо морських ссавців». Під час заходу діти переглянули  презентації на теми: «Життя дельфінів», «Морські ссавці», дізнались багато нового і цікавого   про спосіб життя і поведінку деяких видів морських тварин, яким загрожує смертельна небезпека. З великим захопленням гуртківці брали участь у пізнавальній грі, де на них чекали цікаві завдання, загадки та запитання про морських ссавців. Юні захисники природи виявились досвідченими знавцями тварин і змогли продемонструвати свої знання по даній темі. Закінчився захід переглядом відеофільму про найбільшу тварину з ряду ластоногих - морського слона.

 

Цей день вважається днем захисту  не лише китів і дельфінів, а всіх морських ссавців та інших живих істот морів і океанів. Охорона цих унікальних тварин потребує участі і зацікавленості багатьох людей. То ж збережемо морських мешканців для майбутнього нашої планети!

 

Тетяна Ісакова, 

керівник гуртків Ківерцівського районного центру еколого- натуралістичної творчості

 


dscn3273.jpgdscn3270.jpg