Держекоінспекція попереджає!

img_20150309_112259.jpg

     Сільгосппідприємства, незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю спалюють на полях стерню або солому після збирання врожаю. І мало хто замислюється про те, що безконтрольне випалювання стерні може призвести до пожежі на сусідніх полях або в лісосмугах, вогонь може перекинутися на розташовані поруч житлові і господарські будівлі, сади.

   Крім того, дим негативно впливає на стан навколишнього природного середовища - знижується родючість грунтів, порушується їх структура, зменшується протиерозійна стійкість, забруднюється атмосферне повітря.

З метою попередження масових підпалів стерні на сільгоспугіддях, а також залишків сухої рослинності Державна екологічна інспекція у Волинській області  у пожежонебезпечний період проводяться спеціальні рейди-перевірки.

   З початку року за спалювання   державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища до адміністративної відповідальності за спалювання сухої рослинності було складено 43 протоколи на загальну суму 9095 грн.  

 

   Державна екологічна інспекція вкотре попереджає:

 

 За  самовільне спалювання адміністративний кодекс України (ст. 77-1) передбачає штрафні санкції:  від 170 до 340 грн. - громадянам;  від 850 до 1190 грн. - посадовим особам. За особливо великі збитки передбачена і кримінальна відповідальність. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 гривень.

    Пам’ятайте: банальна людська необережність може завдати непоправної   шкоди  довкіллю!  Давайте  всі разом максимально берегти  навколишнє  природне  середовище    нашої мальовничої області.

 

Прес – служба

Держекоінспекції