ЕКОПОХІД «МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БІОРІЗНОМАНІТТЯ»

18670911_2290166771207749_142643453713681687_n.jpg

21 травня 2017 року в рамках Міжнародного дня біологічного різноманіття працівниками парку «Цуманська пуща» було проведено екопохід територією парку та прилеглими місцевостями.

 

Головне завдання Міжнародного дня біорізноманіття – привернути увагу громадськості до проблем безповоротного зникнення на Землі багатьох представників флори та фауни.

 

Тема цьогорічного відзначення - «Біорізноманіття та сталий туризм». Мета : актуалізація питань збереження та невиснажливого використання біорізноманіття у контексті розвитку туризму (екотуризму, агротуризму, оздоровчого туризму тощо).
Тому , відзначення цього дня проведено саме в формі пішоходного екопоходу.

 

Участь прийняли 18 осіб, серед яких громадські активісти, фотографи, представники ЗМІ, волонтери тощо. Організували похід працівники відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи парку Савчук Павло, Рудік Максим, Грицюк Юлія, Данилюк Наталія, та працівник відділу науково-дослідної роботи парку ,орнітолог Кукшин Олександр.

 

Маршрут: с. Дерно – урочище Папики – урочище Оберадчина – урочище Сушні – долина річки Сичівка – урочище Вілька Котівська – урочище Чисте болото – с. Котів – станція «Пальче».
Протяжність біля 24 км.

 

Під час прогулянки спостерігали цікаві об'єкти рослинного та тваринного світу, серед яких представники Червоної книги України, поодинокі старі та оригінальні по формі дерева, мальовничі урочища. Цікаво було спостерігати різноманіття природних комплексів - старі ділянки грабово-дубових лісів, піщані борові тераси з псамофітною рослинністю, соснові ліси з цікавим підліском та чорничниками, сфагново-осокове болото тощо.

Спостерігали, як змінюється біорізноманіття в залежності від антропогенного впливу (близькість до населених пунктів, залізниця, автодороги і т.д.).

 

Біологічне різноманіття продовжує скорочуватися, а екологічна рівновага все ще піддається змінам. Близько 60% світової екологічної системи деградує або використовується нерозважливо, що веде до втрати біологічного різноманіття і тяжких наслідків, які в найближчі 50 років можуть погіршитися. Всесвітній союз охорони природи виділяє сім основних факторів, що сприяють втраті біологічного різноманіття:
Втрата та фрагментація природного середовища;
Конкуренція з боку інвазивних видів;
Забруднення навколишнього середовища;
Глобальні кліматичні зміни;
Опустелювання;
Зростання населення і надмірне споживання;
Безрозсудне використання природних ресурсів.
Багато з цих факторів є результатом діяльності людей.

 

Генеральний Секретар ООН Пан Гі Мун у своєму посланні з нагоди Міжнародного дня біорізноманіття закликав усі уряди та заінтересовані сторони зберігати і раціонально використовувати різноманіття життя на Землі на благо нинішнього і майбутнього поколінь та наголосив, що збереження біорізноманіття – це невід'ємна частина наших зобов'язань один перед одним і перед планетою, яка нас годує.

 

Відзначення Міжнародного дня біорізноманіття по всьому світові сприятяє підвищенню поінформованості про роль біорізноманіття для благополуччя людини та вжиття необхідних дій для його збереження.

 

Фото Савчука Павла, Кукшина Олександра, Данилюк Наталії

Більше про Міжнародний день біологічного різноманіття читайте тут http://menr.gov.ua/press-center/news/150-news28/2641-lk-kl-2

#цуманська_пуща #екоосвіта #ботаніка #волонтери #рекреація #туризм

 

Цікаві світлини у ФОТОАЛЬБОМІ