Фахівці ДСНС закликають громадян дотримуватись правил пожежної безпеки на відкритий території

   19 червня працівники Ківерцівського РВ У ДСНС України Волинській області, вільним від чергування особовим складом ДПРЧ-6 м. Ківерці  спільно з працівниками Ківерцівського лісового господарства проведено рейд у природних екосистемах на території Сокиричівської сільської ради щодо дотримання населенням правил пожежної безпеки.

   Рятувальники з лісивниками відвідали місця, де найбільше відпочивають місцеві мешканці, та звернули увагу громадян на обов’язковому дотриманні правил пожежної безпеки під час відпочинку у лісах.

   Також  фахівці ДСНС закликали громадян прибирати після себе місця відпочинку на узліссях, обов’язково гасити багаття та не викидати недопалки. Адже у суху спекотну погоду пожежа в лісі може спалахнути навіть від недопалка, викинутого на узбіччя із кабіни автомобіля. По закінченню проведення інструктажу, громадянам було вручено листівки на відповідну тематику.

   

   Рятувальники наголошують на дотриманні правил пожежної безпеки на відкритий території

- Багаття, залишене без нагляду відпочивальників, можуть спричинити велику біду. Пам’ятайте, що не можна випалювати траву та інші рослинні рештки та розкладати багаття в лісі.

- Вкрай небезпечним є відвідувати хвойні насадження при п’ятому класі пожежної небезпеки. - Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях та заїжджати на територію лісового фонду на автомобілі.

-   Забороняється палити, кидати у лісі, на відкритих територіях, на узбіччях автодоріг непогашені сірники та недопалки.

 - Помітивши найменше розповсюдження вогню негайно телефонуйте до служби порятунку «101»! Звертаємо увагу громадян на необхідність враховувати під час відпочинку наявність охоронної зони ліній електромереж. Вона становить для ЛЕМ напругою 6-10кВ – 10 метрів з кожного боку лінії, для ЛЕМ напругою 35кВ – 15 метрів, для ЛЕМ, напругою 110кВ – 20 метрів, для ЛЕМ наругою 150кВ і більше – 25 метрів. Розпалення багать в охоронній зоні – загрожує не лише знеструмленням лінії, а й несе безпосередню загрозу для вашого здоров’я і, навіть, життя.    Категорично забороняється також розкладати багаття, спалювати стерню, залишати легкозаймисті матеріали та складати сміття поблизу ліній електропередач та трансформаторних підстанцій.