Фермерам району розповіли про фінансову підтримку з державного бюджету для фермерських господарств у 2018 році

img_4426.jpg

Питання надання державної підтримки розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів розглянуто під час наради в РДА. У заході взяли участь голова РДА Валерій Ткачук,  директор Волинського відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств Світлана Іванівна Соколовська, начальник відділу розвитку сільських територій департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Оксана Шпак, регіональний координатор проекту «Аграрні розписки» - Сергій Мазурик.

 

Учасники засідання  обговорили питання  щодо фінансової підтримки фермерських господарств району за кошти державного бюджету у 2018 році, згідно постанови КМУ № 106 від 07 лютого 2018 року зі змінами від 24 жовтня 2018 року № 911  та аграрні розписки в Волинській області.

 

Наголошено, що у Волинській області регіональна комісія була утворена в квітні 2018 року. За цей час для фермерів та районних фахівців проведено низку нарад, форумів, семінарів, тренінгів щодо роз’яснення  надання фінансової підтримки. 

На сьогодні (з 07.11.2018) набули чинності зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств. Як повідомили в Запорізькому відділенні Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, Порядок  доповнено пунктами 11-1 і 11-2 такого змісту:

 

«11-1. Новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення (перші три роки після його створення, але не раніше 1 січня 2016 р.) виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) один раз виключно для провадження сільськогосподарської діяльності у розмірі 3000 гривень на 1 гектар, але не більше 60000 гривень на одне фермерське господарство».

«11-2. Фермерським господарствам, передбаченим пунктом 3 цього Порядку (крім новостворених), у 2018 році виділяється бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 гектар) у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, в розрахунку на одного члена фермерського господарства (який за станом на 1 січня 2018 р. був та на період отримання бюджетної субсидії є членом фермерського господарства).

 

Максимальний розмір бюджетної субсидії на одне фермерське господарство не може перевищувати 30000 гривень».

 

Державні субсидії будуть надаватися фермерам через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.


img_4421.jpgimg_4433.jpgimg_4422.jpg