Голова ОДА Володимир Гунчик з робочим візитом побував на Ківерцівщині

З робочим візитом у Ківерцівському районі 2 березня побував голова обласної державної адміністрації Володимир Гунчик. Він ознайомився з роботою центру надання адміністративних послуг у Ківерцівському районі, оглянув декілька об’єктів. Супроводжували голову облдержадміністрації голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук, голова районної ради Андрій Киричук, міський голова Володимир Жгутов та представники засобів масової інформації.

Начальник відділ центру надання адміністративних послуг райдержадміністрації Анжела Кукатова розповіла, що протягом 2014 року працював у приміщенні райдержадміністрації. В кінці року був переселений у більш просторе приміщення, навпроти РДА. На даний час у центрі надають послуги два державних адміністратори, два працівники відділу Держземагенства та два державних реєстратори. З початку 2015 року державними адміністраторами та спеціалістами відділу Держземагенства було надано 2 343 послуги. Оглянувши приміщення голова облдержадміністрації зауважив, що необхідно розширити центр надання адміністративних послуг.

Також Володимир Петрович побував у дошкільному навчальному закладі №1 м.Ківерці. У 2013 році тут було розпочато будівництво нового корпусу на 4 групи, проектною потужністю 95 місць. Загальна кошторисна вартість зведення соціального об’єкту складала 5 млн. 200 тис. грн. Нині приміщення збудоване, накрите, встановлені вікна (затрачено 2 млн. 220 тис грн.) Ступінь готовності 45%. Необхідно встановити опалення, провести внутрішні роботи та благоустрій території. Для цього, у цінах 2015 року, потрібно понад 5 млн. грн..

Голова обласної державної адміністрації пообіцяв сприяння у виділенні частини коштів для завершення робіт за умови, що з районного та міського бюджетів буде виділено не менше як по 500 тис. грн..

Наступним об’єктом, який відвідали був колишній Ківерцівський механічний завод. 26 січня 2015 року регіональне відділення Фонду державного майна України провело аукціон на якому частину приміщення придбало підприємство “Ківерціагромаш” (директор Руслан Гнатюк). Тут планується налагодження виробництва сільськогосподарської техніки. Нові власники вже приступили до очищення придбаної території від сміття, заростей.

Оглянувши територію заводу та поспілкувавшись із Русланом Гнатюком і Володимиром Дейною голова облдержадміністрації пообіцяв повне сприяння у якнайшвидшому запуску виробництва та зауважив, що винні у розкраданні та знищенні заводу повинні понести відповідальність. Адже якби майно та комунікації були збережені, держава отримала б більшу суму від продажу приміщення, а інвестори – значно менше проблемних питань. То ж дано доручення голови облдержадміністрації підготувати лист до Фонду державного майна України щодо чіткого визначення осіб, які повинні були забезпечити охорону об’єкту, що був власністю Фонду та притягнення їх до відповідальності.

Очільник області з головами райдержадміністрації і районної ради побували у с. Тростянець, де ознайомилися з роботою фермерського господарства “Поляна М”. Господарство було засноване у 1994 році підприємцем Сергієм Мосійчуком. На сьогодні це велике потужне господарство, основний вид діяльності якого – виробництво м’яса та м’ясних виробів. Також господарство займається оптовою і роздрібною торгівлею своєї продукції (“Тростянецькі ковбаси”), діяльністю кафе (“Сяйво” у с. Тростянець та у м. Ківерці). На підприємстві працює понад 150 людей. За підсумками 2014 року товарообіг господарства склав 25,3 млн. гривень. Протягом року було прийнято 561 голову ВРХ загальною живою вагою 249 тонн та 6813 свиней загальною живою вагою 739 тонн. З них виготовлено 684 тонни продукції.

Побували керівники і на проблемному об’єкті району – несанкціонованому сміттєзвалищі, що у селі Заброди. Зі скаргами на постійний сморід, сміття на городах і таке інше до влади постійно йдуть місцеві жителі.

З метою вирішення проблемного питання міською радою була розроблена документація на будівництво нового полігону твердих відходів. Проектна потужність 77,2 тис. м3, загальна кошторисна вартість – 1 млн 326 тис грн. в цінах 2014 року. У 2015 році закладено 200 тис. грн. з міського бюджету на продовження будівництва. Але цих коштів недостатньо.

Голова обласної державної адміністрації дав доручення керівникам району і міста вивчити питання рекультивації старого сміттєзвалища та будівництва нового полігону твердих побутових відходів і надати конкретні пропозиції шляхів вирішення проблеми.
Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю