Готуємось до літнього оздоровлення дітей

image.png

З  третього червня в районі розпочнуть роботу пришкільні табори відпочинку, а з 14 червня позаміський дитячий заклад оздоровлення “Світанок” с.Дачне. Крім того діти  будуть мати можливість оздоровлюватись в закладах на території області та і за її межами.

 

Організація літньої оздоровчої кампанії вимагає від власників, організаторів,постачальників послуг відповідального ставлення, тому що основним завданням є створення належних умов для безпечного та ефективного перебування, проживання, харчування, медичного обслуговування дітей з належним дотриманням санітарно-гігієнічних , протиепідемічних правил та норм.

 

Відповідно законодавства керівники дитячих закладів оздоровлення та відпочинку несуть відповідальність за якість надання послуг закладами та за збереження життя і здоров’я дітей, що перебувають в них.

     

Ківерцівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області пропонує організаторам літнього оздоровлення,керівникам дитячих закладів:

 

- провести необхідну підготовку закладів до прийому дітей у відповідності до вимог санітарних норм і правил, звернувши особливу увагу на стан водопровідних і каналізаційних систем, організацію харчування, медичного забезпечення, а також підготовку місць купання дітей;

- забезпечити проведення ремонтних робіт у приміщеннях, ревізії та ремонту мереж водопостачання та водовідведення;

– вжити заходів щодо забезпечення безперебійного постачання якісних та безпечних харчових продуктів та продовольчої сировини для забезпечення належного харчування дітей;

- вжити заходів щодо підготовки та підбору кваліфікованого персоналу харчоблоку із досвідом роботи, забезпечити недопущення укомплектування штатів харчоблоку особами, що не досягли 18 річного віку, кухарями без відповідної освіти;

- укомплектувати штати кваліфікованими педагогічними, медичними працівниками відповідно до нормативних вимог;

- забезпечити проведення медичних оглядів працівників дитячих закладів відпочинку відповідно до наказу МОЗ України від 23.07.2002 року №280 до початку літньої оздоровчої кампанії, гігієнічного навчання, недопущення до роботи працівників, які не пройшли обов’язкових медичних оглядів;

- вжити заходів щодо профілактики ГКІ, харчових отруєнь, отруєнь грибами та дикорослими рослинами, хімічними речовинами, а також дитячого травматизму;

- забезпечити медичні кабінети необхідним обладнанням та медикаментами;

- забезпечити проведення лабораторних досліджень питної води, води басейнів, піску на бактеріологічні, санітарно-хімічні та паразитологічні показники;

- організувати проведення дератизаційних, дезінфекційних заходів в закладах відпочинку до початку сезону;

- привести в відповідний стан територію закладів.

     

Щороку протягом літа(про що свідчать публікації в інтернет виданнях, пресі) приватні фірми, особи, релігійні громади організовують відпочинок дітей ( у різній формі, в тому числі наметові містечка). Нагадуємо Вам, що згідно ст. 13,19,20 ЗУ «Про оздоровлення та відпочинок дітей» власники закладів,  зобов’язані  створити дитині безпечні умови перебування, забезпечити охорону її життя і здоров'я, особистого майна, надання невідкладної медичної допомоги, страхування від нещасного випадку. Крім того згідно ст. 25 ЗУ “Про якість та безпечність харчових продуктів” організатор харчування має бути зареєстрований як потужність з виробництва та/або обігу харчових продуктів...

 

    Звертаємо увагу фахівців лікувально -профілактичних закладів району, з особливою  увагою віднестись до проведення медичних оглядів, направляти в оздоровчі заклади дітей та персонал при наявності профілактичних щеплень згідно календаря щеплень та даних про епідемічного оточення. Відповідально віднестись до огляду на педикульоз, щоб уникнути повторення прикрих моментів минулих років (листів з оздоровчих закладів, про виявлення педикульозу у дітей що прибули з Ківерцівського району).

 

     Батькам, при виборі табору пропонуємо звернути увагу на наявність державної реєстрації оздоровчої установи. Навіть в найкращому закладі , як свідчить практика може бути відсутній дозвіл на здійснення роботи.

 

 Щоб не виникало лишніх хвилювань та стресів, рекомендую завчасно зібрати документи, які вимагаються при поступленні в заклади оздоровлення та скласти в окремий файл чи папку.

 

    Обов’язкова наявність медичної довідки встановленого зразка (форма 079/о «Медична довідка на школяра, що виїздить у дитячий оздоровчий табір», що регламентується додатком №12 ДСанПіН 5.5.5.23-99), у т.ч.: дані про щеплення, результати огляду на педикульоз, довідка про епідоточення, видана не пізніше, ніж за 3 дні до заїзду. Відповідно до ЗУ «Про оздоровлення та відпочинок дітей» відсутність довідки є однією з причин відмови у прийнятті дитини до закладу.

 

    Для тих, хто вперше відправляє дитину в заклад оздоровлення радимо подбати про відповідний одяг та взуття для комфортного перебування дитини в таборі.

 

  Кількість одягу залежить від тривалості зміни, місця відпочинку .  Кількість нижньої білизни залежить від віку і самостійності дитини. 

 

 Перелік необхідних речей : спортивний костюм , джинси або штани – 2 шт., кофта з довгим рукавом , шорти – 2 шт., головний убір, піжама, футболки – 5–6 шт.;  10-20 трусиків, шкарпетки — 10 пар, запасні шнурки​, носові хустки - 3-4 шт..Для хлопчиків плавки для купання – 2 шт. , запасні на випадок втрати.  Для дівчаток додатково спідниці – 2 шт.,плаття або сарафан – 2 шт., купальник - 2 комплекти,бюстгальтер - 4-5 шт. Вирішити з адміністрацією про необхідність комплекту одягу для урочистостей.

 

 Взуття : шльопанці для пляжу, кросівки, сандалі - 2 пари можна 1 пару замінити туфлями , гумові тапочки для душу,кімнатне взуття.

 

Засоби гігієни: набір рушників ( 3 штуки узгоджується з адміністрацією табору ), рідке мило в зручному флаконі з дозатором, зубна щітка в футлярі , зубна паста, шампунь, мочалка, гребінець,туалетний папір, дезодорант кульковий без різкого запаху,сухі і вологі серветки - 2 упаковки, засоби гігієни для дівчаток ( прокладки, тампони).

 

 Бажаємо приємного відпочинку Вашим дітям   та незабутніх позитивних вражень.

 

 

 

Пахальчук А.Й.   

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Ківерцівського районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області