Готуємось до нового опалювального сезону заздалегідь

img_8752.jpg

"Про підсумки роботи господарського комплексу в опалювальному сезоні 2017 – 2018 років і завдання з підготовки до осінньо-зимового періоду 2018 – 2019 років" йшлося на колегії РДА. Як повідомила начальник управління інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку  райдержадміністрації Ірина Куцик, належна підготовка об’єктів житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та закладів соціально-культурного призначення в осінньо-зимовий період 2017/2018 років показала, що опалювальний сезон 2017-2018 років пройшов стабільно і без зривів. Усі підприємства теплоенергетики, водоканалізаційного господарства, газопостачання, електроенергетики, дорожнього господарства, громадського транспорту та служб з надзвичайних ситуацій працювали в звичайному режимі.

Закладами, установами та організаціями району розроблено комплекс підготовчих заходів до нового опалювального періоду 2018-2019 років, де враховано позитивний досвід роботи попередніх років, а також враховані проблемні питання, які виникали при функціонуванні господарства району в попередні осінньо-зимові періоди.

Головна увага  приділяється  підготовці житлового фонду, технологічних об’єктів тепло- і водопостачання.

При визначенні обсягів робіт з підготовки багатоквартирного житлового фонду до осінньо-зимового періоду, крім ремонту покрівель, внутрішніх і зовнішніх водостоків, особливу увагу слід зосередити на проведенні ремонтів димовентиляційних каналів та оголовків димарів, герметизації інженерних вводів в будинки, проведенні ремонтів внутрібудинкових інженерних мереж.

Для запобігання виникненню проблем з подачі теплоносія споживачам до початку нового опалювального періоду необхідно здійснити підготовчо-ремонтні роботи на усіх комунальних та відомчих котельнях. Складовою цього завдання є також підготовка теплових мереж. З метою недопущення аварійних ситуацій та зменшення теплових втрат потрібно передбачити своєчасну заміну аварійних та ветхих мереж теплопостачання.

Для забезпечення безперебійного руху автотранспорту в усіх населених пунктах району звернути увагу на підготовку прибиральної спецтехніки, заготівлю посипкового матеріалу та реагентів, паливно-мастильних матеріалів, шанцевого інструменту, а також здійснення ремонту доріг загального користування.

При підготовки об'єктів соціально-культурного призначення до роботи в осінньо-зимовий період відділом освіти Ківерцівської райдержадміністрації заплановано заміну:

 • котлів в загальноосвітніх школах І-ІІІ ст. смт.Олика, с.Дідичі та с.Прилуцьке;
 • димових труб у загальноосвітніх школах І-ІІІ ст. с.Сильне та с.Дідичі;
 • капітальний ремонт даху ЗОШ I - III ст. № 3 м.Ківерці;
 • капітальний ремонт даху Центру дитячої та юнацької творчості.

Лікарняно – профілактичними закладами району планується:

 1.  Цуманською районною лікарнею провести:
 •  ремонт опалювальної системи;
 •  заміну твердопаливного котла «Крігер».
 1. Комунальним закладом «Ківерцівське районне територіальне медичне об’єднання» провести:
 •  ремонт застарілого трубопроводу системи опалення та водопостачання в небезпечних ділянках загальною протяжністю 40 м.п.;
 •  повірку лічильника теплової енергії, який обліковує теплопостачання з боку комунального підприємства «Енергія» та манометрів тиску;
 •  ревізію запірної арматури, перевірити цілісність теплової ізоляції;
 •  навчання, переатестації, інструктажі для персоналу, який обслуговує та експлуатує теплові установки, системи опалення, тепломережі та газові котли;
 •  повну промивку системи опалення закладу із залученням відповідних спеціалістів із спеціалізованим обладнанням.
 1.  Комунальним закладом «Ківерцівський районний центр первинної медико – санітарної допомоги» провести:
 •  тендерну процедуру на закупівлю опалювальної сировини;
 •  очистку та кислотну промивки опалювального котла, внутрішньої опалювальної системи та заміну котла в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Журавичі;
 •  заміну вікон в фельдшерських пунктах сіл Знамирівка та Кадище;
 •  повірку газових сигналізаторів;
 •  перевірку справності опалювальних систем;
 •  повірку вогнегасників та заміну несправних.

При підготовці до зими 2018/2019 років для закладів культури району планується закупити 76,5 тонн торфобрикету та 139 м3 паливних дров на суму 130,7 тис.грн.

Комунальним підприємством «Енергія» заплановано провести:

 • очистку димовідвідних каналів від сажі та попелу;
 • ревізію всієї запірної арматури котельного обладнання та трубопроводів;
 • повірку вимірювальних приладів;
 • поточний ремонт обладнання хімводоочистки;
 • поточний ремонт приміщення котельні;
 • ревізію та ремонт всього шнекового обладнання;
 • ревізію та поточний ремонт тепломереж підприємства;
 • ремонт ємності для запасу хімпідготовленої твердопаливних котлів та трубопроводів котельні;
 • випробування розподільчих теплових мережної води;
 • заміну зворотнього клапана на трубопроводі мережної води;
 • повірку засобів індивідуального захисту.

До початку опалювального сезону необхідно також провести обстеження умов проживання одиноких престарілих громадян та сімей загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції на сході України з метою своєчасної підготовки їх житла до осінньо-зимового періоду, забезпечення паливом. 

Для сталого функціонування господарства району в умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 років, організаціями, підприємствами і установами району, відповідно до затверджених завдань та заходів, уже розпочалися підготовчі роботи до нового опалювального сезону.

Довідково

В опалювальний період 2017-2018 років комунальне підприємство «Енергія» забезпечило якісне та безперебійне надання послуг з теплопостачання комунальному закладу «Ківерцівське районне територіальне медичне об’єднання», загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №4 м.Ківерці, дошкільному навчальному закладу ясла–садок №3 м.Ківерці, Ківерцівському районному центру еколого–натуралістичної творчості, Ківерцівській районній станції юних туристів та приміщенню міської ради по вул. Галана, 15. За опалювальний період підприємством реалізовано 2327 Гкал теплової енергії на суму 2996,5 тис.грн., що на 212 Гкал менше, ніж за минулий опалювальний сезон.

Під час проходження опалювального сезону 2017–2018 років за власні кошти в котельні комунального підприємства «Енергія» встановлено додатковий насос мережної води «Ебара» 3М 32 – 160/2,2 та проведено ремонт обладнання хімводопідготовки.

Комунальним підприємством «Ківерціводоканал» забезпечено безперебійну роботу каналізаційних насосних станцій та не допущено аварійних ситуацій на КНС.

Станом на 1 квітня 2018 року в Ківерцівському районі газифіковано 57 населених пунктів, у тому числі 1 місто і 2 селища міського типу. Протяжність газопроводів становить 695,334 км, з них в сільській місцевості – 555,437 км.  Кількість не газифікованих населених пунктів – 18. До споживання природного газу підключено 12159 споживачів. Фактично лічильниками обліку природного газу оснащено 12158 споживачів, що становить майже 100 відсотків абонентів, якими природний газ використовується для обігріву і приготування їжі.

Усі підприємства житлово-комунальних господарств району в осінньо-зимовий період 2017-2018 років працювали у звичайному режимі. Порушень графіків роботи та аварійних ситуацій на підприємствах не зафіксовано.

З метою заощадження та економії коштів на енергоносії в опалювальний період, в приміщеннях лікувально-профілактичних закладах району дотримувався суворий температурний режим.

В лікувально-профілактичних закладах району проведено:

 •  заміну газового опалення на твердопаливне в амбулаторії загальної практики сімейної медицини сіл Дерно та Жидичин;
 • в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини сіл Тростянець та Липне заміну застарілих твердопаливних котлів на нові енергозберігаючі;
 • в фельдшерському пункті с.Словатичі заміну вікон на нові енергозберігаючі.

Цуманською районною лікарнею проведено ремонт паливного котла «Крігер», змонтовано додаткові батареї в терапевтичному відділенні, проведено поточний ремонт системи опалення дитячого відділення та замінено міжкімнатні двері.

В підвідомчих медичних установах комунального закладу «Ківерцівське районне територіальне медичне об’єднання» дотримувався суворий температурний режим без надлишкового обігріву приміщень, а по газових котельнях встановлено добові ліміти використання газу.

Закладами охорони здоров’я району у 2017 році використано 282 тонни торфобрикету, 131 тонна торфокрихти, 22,7 тис.куб.м. природного газу на суму 230,6 тис.грн., що на 43 відсотків менше, ніж в минулому році.

У загальноосвітніх навчальних закладах району функціонують 40 котелень (з них 36 котелень на твердому паливі, 2 газових (НВК «ЗОШ І ст. – Ківерцівська районна гімназія», ЗОШ І-ІІІ ступеня № 1 м. Ківерці) та 2 (КЕШ, ЗОШ І ст. с.Ставок) – на електроопаленні.

Із 31 дитячих навчальних закладів району: 1 – газифіковано (с. Дерно), 2 – опалюються електроенергією (смт. Олика, с. Звірів), а решта використовують торфобрикети та дрова паливні.

У всіх школах та дошкільних навчальних закладах району, для нормального проведення опалювального сезону, проведені поточні косметичні ремонти приміщень, обстежено протипожежний стан будівель, перевірено блискавкозахист, опору ізоляції освітлювальної мережі та стан безпеки електроустановок.

До початку опалювального сезону:

 •  перекрито покрівлю дошкільного навчального закладу с.Покащів;
 •  в навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» с.Мощаниця відремонтовано санітарні кімнати із повною заміною сантехнічного обладнання;
 •  з метою тепло збереження в дошкільних навчальних закладах сіл Вишнів та Борохів встановлено металопластикові вікна та двері;
 •  для дошкільного навчального закладу с.Прилуцьке придбано твердопаливний котел;
 •  в дошкільному навчальному закладі с.Берестяне відремонтовано внутрішню систему опалення;
 •  придбано та встановлено котельне обладнання: у навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І-ІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» с.Клепачів, в загальноосвітніх школах І-ІІІ ст. смт.Олика; сіл Журавичі, Дідичі, у загальноосвітніх школах І ст. сіл Скреготівка та Веснянка.
 •  проведено реконструкцію газопроводу у навчально-виховному комплексі «Ківерцівська загальноосвітня школа І ступеня – Ківерцівська районна гімназія»;
 •  в котельнях, що працюють на газу встановлено передавачі імпульсів;
 •  замінено димову трубу в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с.Прилуцьке, замінено насос системи опалення в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. смт.Олика;
 •  проведено експертизи та зміни до документації по будівництву котельні у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №4 м.Ківерці та будівництва складу під тверде паливо у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с.Озеро;
 •  відремонтовано дах над головним корпусом навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І ст. – дошкільний навчальний заклад» с.Пальче;
 •  розпочато роботи по перекриттю даху у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с.Липне, що будуть продовжені у 2018 році (кошти у сумі 350,0 тис. грн. ще не освоєні);
 •  відремонтовано стелю у коридорі корпусу №2 загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. смт.Цумань;
 •  у загальноосвітніх школах І-ІІІ ст. сіл Дерно та Жидичин, в навчально-виховному комплексі «загальноосвітня школа І ст. – дошкільний навчальний заклад» с.Пальче частково проведено заміну підлоги;
 •  відновлено водопостачання у загальноосвітній школі І ст. с.Кульчин;
 •  для покращення енергозбереження в 11 закладах загальної середньої освіти Ківерцівського району було придбано та встановлено теплозберігаючі металопластикові вікна та двері;
 •  за кошти місцевого бюджету виготовлено проектно-кошторисну документацію на перекриття даху центру дитячої та юнацької творчості та проведено реконструкцію газопроводу.

У 2017 році по освітніх закладах району спожито: торфобрикету – 2681 тонн на суму 2654,6 тис.грн., торфокрихти – 495 тонн на суму 319,6 тис.грн., дров паливних 66 куб.м. на суму 18,6 тис.грн. та використано природного газу 79,4 тис.куб.м. на суму 729,8 тис.грн., що на 21,5 відсотків менше, ніж у 2016 році.

По дитячих навчальних закладах району використано: торфобрикету – 539 тонн на суму 549,4 тис.грн., дров паливних – 69 куб.м. на суму 17,5 тис.грн. та спожито на 16 відсотків менше природного газу, ніж у 2016 році, а саме 5,360 тис.куб.м. на суму 55,9 тис.грн.

Мережа закладів культури складається з 45 – клубних закладів, 52 – бібліотеки, 3 – школи естетичного виховання та 2- музеї.

Закладами культури в опалювальному сезоні 2017–2018 років було завезено торфобрикету - 117,7 т. та дров паливних – 168 куб.м.

У багатьох закладах культури були залишки палива з минулого року.

При підготовці до опалювального періоду 2017-2018 років в будинку культури с.Тростянець на суму 495,0 тис.грн., проведено капітальний ремонт даху. В будинку культури с.Жидичин встановлено двері та проведено капітальний ремонт електропроводки. В будинку культури с.Борохів та с.Карпилівка проведено ремонт освітлення на загальну суму 8,3 тис.грн. В клубі с.Вишнів встановлено нові вхідні двері, а в будинку культури с.Журавичі проведено капітальний ремонт даху, замінено склопакети та встановлено нові двері.

Поточні ремонти пройшли по закладах культури сіл: Скреготівка, Берестяне, Пальче, Веснянка, Вишнів, Холоневичі та Липне на загальну суму 13,4 тис.грн (з них 6,6 тис. грн. – кошти спонсорської допомоги; 3,2 тис. грн. власні надходження та 3,6 тис.грн. кошти сільських рад).

В бібліотеці філії для дорослих смт. Олика проведено ремонт стелі (встановлено натяжні стелі, за кошти спонсорської допомоги на суму – 10,0 тис.грн.). За кошти сільської ради в бібліотеці філії с. Муравище проведено ремонт даху, в бібліотеці філії для дорослих смт. Цумань встановили нові вхідні двері.

В Ківерцівській дитячій музичній школі пройшов ремонт класу музично-теоретичних дисциплін, в Цуманській дитячій музичній школі за кошти місцевого бюджету у сумі 11,3 тис.грн. замінено 1 вікно та 1 двері, за спонсорські кошти зроблено косметичний ремонт приміщення на загальну суму 1,8 тис.грн.

В 2017 році за кошти місцевого бюджету комунальному підприємству «Ківерцівський краєзнавчий музей» проведено утеплення фасаду приміщення на суму 71,0 тис.грн.

Всі бюджетні установи району оснащені приладами обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів. Тому, відповідальними працівниками на місцях ведеться систематичний контроль кількості споживання енергоносіїв і ефективності тепло збереження безпосередньо в приміщеннях.

 

 
Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики