ID-картки – це зручно: жителів Ківерцівщини закликають вчасно оформлювати документи

87224.jpg

 ID-картка – самодостатній документ, який посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і виготовляється з 14 років. 

    Про те, чому важливо оформлювати вчасно ID-картку та як це зробити, розповіли у Ківерцівському відділі Управління ДМС у Волинській області.

   Документ має вигляд пластикової картки з безконтактним електронним носієм, на якому зберігаються біометричні дані власника, зокрема, цифрова фотографія, підпис та відбитки пальців. Тобто ніхто, крім власника ID-картки, не зможе нею скористатися, порівняно з паспортом громадянина України у вигляді книжечки.

  На ID-картці є вся необхідна інформація про людину: назва держави, П.І.Б. українською мовою та латинською транслітерацією, стать, дата народження, місце народження, відцифроване зображення обличчя, підпис власника картки, номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, ідентифікаційний код, номер ID-картки, дата видачі та закінчення терміну дії, а також код уповноваженого органу на видачу документа.

   Документи, які потрібно надати для оформлення ID-картки після досягнення 14-річного віку:

  • - свідоцтво про народження;
  • - оригінали документів, що підтверджують громадянство та посвідчують особу батьків або одного з них, які на момент народження перебували у громадянстві України (для підтвердження факту належності особи до громадянства України);
  • - документи, що підтверджують відомості для внесення додаткової змінної інформації до безконтактного електронного носія та у паспорт: про місце проживання — довідку органу реєстрації встановленого зразка (форма №13);
  • - довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб — платників податків або повідомлення про відмову від його прийняття (за наявності).   
  •  Оформлення цієї довідки можна здійснити одночасно з подачею документів на оформлення ID-картки, повідомивши працівника територіального підрозділу ДМС (послуга ID-14).

  Якщо ви бажаєте отримати новий сучасний документ – ID-карту, це можна зробити у Ківерцівському відділі Управління ДМС у Волинській області за адресою: місто Ківерці, вулиця Паркова,8.

  Завдяки сервісу «Електронна черга» громадяни можуть записатися в чергу для оформлення документа, заздалегідь заповнити всю необхідну інформацію, що скоротить час особистого візиту до підрозділу ДМС.