Іграшкові зайці та теплі шкарпетки: найпопулярніші хенд-мейд покупки волинян (ФОТО)

img_6362_1.jpg

В’язані шкарпетки, плаття для дорослих та дітей милі дитячі іграшки, дівчачі віночки та прикраси – ці та інші оригінальні вироби власноруч виготовляє ківерчанка Оксана Алексюк.- Пише Волинська правда.

 

Виставка виробів народного промислу Оксани Алексюк відкрилася 29 вересня у бібліотеці СНУ імені Лесі Українки.

 

Оксана Алексюк  працює у різноманітних техніках, з різними матеріалами та створює своїми руками оригінальний в’язаний, вишитий одяг, декоративно-ужиткові речі, іграшки, подарунки.

 

Втім, кожна річ створена майстринею, досконала до найдрібнішої деталі та вражає своєю неповторністю.

 

Пані Оксана почала займатися рукоділлям ще з дитинства. Спочатку почала в’язати крючком, потім взяла до рук шпиці і це захоплення перетворилось у професію  і заробіток.

 

«Свої вироби продаю, проте, здебільшого, покупці з-за кордону, – зізнається майстриня. – Бо вартість в’язаних виробів не завжди посильна нашим людям.  Зараз дуже популярні у замовників іграшкові  зайці. Їх сама малюю, роблю викройки і шию».

 

Крім цього Оксана має і ще одне захоплення: колекціонує ляльки. Купує їх у різних країнах.

 

Разом з іншими ківерчанками, які люблять рукоділля, створили творчу майстерню «Комільфо», де навчають діток робити прикраси, одяг та іграшки своїми руками.

 

«Ми робимо сувеніри різними техніками, реставрую сумки на замовлення. А, взагалі, ми в’яжемо усе на замовлення. Продаємо вироби і у творчих кіосках в нашому місті. Найбільшим попитом зараз користуються теплі, натуральні, в‘язані шкарпетки, особливо дитячі», – розповідає майстриня.

 

Проте на запитання , чи можна нині заробляти рукоділля, пані Оксана зізнається, що це захоплення, як додатковий заробіток: «У нас українки дуже талановиті і працьовиті. Майже кожна третя сама може виготовляти такі речі власноруч. Ми вже працюємо більше десяти років і це більше на хліб-сіль».


img_6332.jpgimg_6353.jpgimg_6354.jpgimg_6356.jpgimg_6358.jpgimg_6348.jpgimg_6336.jpgimg_6346.jpgimg_6339.jpgimg_6344.jpgimg_6345.jpgimg_6333.jpgimg_6360.jpg