Ім'я нової інфекційної небезпеки - «Дифтерія»!!!

26992740_2063331573913667_3007296569476652671_n.jpg

Епідемії інфекційних захворювань, про які не доводилося  чути десятиліттями, повертаються. Кір епідемічним підйомом охопила 2018-2019 роки та уразила 166 жителів Ківерцівського району. Назва нової, уже реальної, інфекційної небезпеки, що «нависла» над районом - дифтерія.

        

Ті  десять років, коли батьки масово відмовлялися від щеплень, «вбив» колективний імунітет в нашому районі, знизивши його з показників 95,0 – 99,0% охопленого щепленнями населення, до 50%, а  проти окремих інфекційних хвороб – ще нижче.  

Тепер, аби повернути все на колишній рівень, знадобляться роки. А поки що така ситуація – реальне підґрунтя до виникнення та поширення у районі такого страшного захворювання як дифтерія.

 

Дифтерія — це смертельна хвороба, що проявляється у вигляді ангіни, під час якої на мигдаликах утворюються щільні плівки, виникає значний  набряк слизових оболонок рото-глотки і внаслідок звуження просвіту дихальних шляхів утруднюється дихання.

 

Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом або через предмети побуту, якими користувався хворий. 

 

Важкі випадки захворювання на дифтерію, що, зазвичай, виникають в осіб не щеплених або недостатньо щеплених проти цієї інфекції – можуть закінчитися важкою інвалідизацією або  летально. Адже від збудника дифтерії крім органів дихання  «потерпають» серце, нервова система, нирки.

 

 Єдиним захистом для дітей та дорослих від дифтерії – є імунізація.

Первинний комплекс імунізації проти дифтерії проводиться комплексною вакциною АКДП. Календарем щеплень передбачене введення даної вакцини у віці: 2, 4, 6 та 18 місяців.

 

Ревакцинація дифтерії та правцю вакциною АДП проводиться дітям у 6 років.

        

Наступна ревакцинація дифтерії та правцю проводиться вакциною АДП-м (ослабленою) у віці 16 років та кожні десять років дорослим до досягнення ними віку 60-ти років.

Саме на вакцинації дорослих хочу зупинитися. Адже, як показав останній епідемічний підйом захворюваності на дифтерію в нашому районі, саме ця категорія населення найбільше «потерпала» від цього захворювання. Від ускладнень дифтерії померла жителька м. Ківерці.

 

Користуючись нагодою, хочу звернутися до кожного дорослого, який читатиме цю статтю, не пошкодуйте однієї-двох годин свого часу на відвідини сімейного лікаря. Дізнайтеся у нього, коли ви отримували щеплення проти дифтерії та правцю  і виясніть, коли Вам слід з’явитися на чергове.

 

Медичний директор КП «Ківерцівський РЦПМСД»

Олена Левасюк