Інформація для батьків, які планують формити дитину до дитячого садка чи школи: Поцікавтеся, чи має Ваша дитина усі щеплення, потрібні для відвідування дитячого організованого колективу

im578x383-866ef8c61882332d0387a1e866258ce58f1212b7.jpg

Всі мами знають, що головною умовою прийому дитини до дошкільного закладу освіти (садка) чи школи  є проходження дитиною профілактичного медичного огляду.

         Тож інформую, що довідка про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду (ф. 086-1/о) видається дитині за умови дотримання таких  вимог:

-  дитина не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями (відмова у видачі довідки по причині недотримання даної умови є тимчасовою, так як після закінчення карантину дитина може почати відвідувати дитячий заклад);

- дитина на момент вступу до дитячого закладу повинна отримати усі щеплення, передбачені календарем для її вікової групи.

 

Ці умови прописані у Законі України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06.04.2000 р. №1645-ІІІ.

         Цей же Закон трактує: «Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється».

До Календаря щеплень, діючого в Україні, затвердженого наказом МОЗ України від 11.08.2014 р. №551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні», входять щеплення проти 10-ти  інфекційних хвороб.

Дитина на  моменту оформлення в дошкільний заклад освіти повинна мати:  

-         1 щеплення проти туберкульозу (БЦЖ)- вакцинація проти цієї інфекції проводиться дитині в пологовому стаціонарі на  3-ій  день життя; 

-         4 щеплення проти кашлюку, дифтерії, правцю (АКДП) та поліомієліту (ІПВ та ОПВ), які проводяться у віці 2,4,6 та 18 місяців;

-         1 щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК), яке проводиться у віці 1 рік;

-         3 щеплення проти вірусного гепатиту В, що  проводяться на першу добу життя дитини та у віці 2-х, 6-ти місяців;

-         3 щеплення  проти гемофільної інфекції, яка є найчастішою причиною гнійних менінгітів у дітей віком від 9-ти місяців до 4-х років, а гемофільна пневмонія  є другою за частотою серед всіх бактеріальних пневмоній у дітей. Ще гемофільна природа може бути у гнійних запаленнях суглобів та  отитів. Імунізація проти цієї інфекції проводиться в 2, 4 та 12 місяців.

Йдучи до школи дитина повинна мати усі щеплення, що перераховані вище, та у віці 6-ти років отримати чергові –  проти дифтерії,  правця (АДП), проти поліомієліту (ОПВ), проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (КПК).

Для кожної дитини, яка з різних причин не отримала те чи інше щеплення згідно календаря, сімейним лікарем складається індивідуальний план імунізації з дотриманням мінімальних інтервалів між щепленнями.

Отож, хочу звернутися до мам, які готують своїх діток до відвідування садка чи школи: «ОБОВ’ЯЗКОВО зверніться до сімейного лікаря дитини, дізнайтеся чи всі необхідні щеплення та в достатній кількості вона отримала».

         Звісно, що потрібно прищеплювати не лише тих діток, які відвідують організовані дитячі колективи. Календар щеплень розроблений для усього населення України. І щеплення залишаються основним засобом профілактики інфекційних хвороб, керованих імунопрофілактикою. Сьогодні у нашому суспільстві з втраченим  колективним імунітетом до інфекційних хвороб не шеплені особи не можуть почуватися безпечно. Як показала захворюваність на кір у минулому році, найчастіше вірус уражав саме не імунізованих проти даної інфекції осіб.   

   

Медичний директор КП «Ківерцівський РЦПМСД»

Олена Левасюк