Історія Небесної Сотні - тисячі окремих історій

Народ мій є, народ мій завжди буде!
…..Невимовне горе. Пекучі сльози.Чорна пелена смутку на очах батьків, рідних, друзів, всіх українців.
Ні серце, ні розум не хочуть приймати страшної реальності…
Учасники акції протесту в Україні, що загинули у грудні 2013 - лютому 2014 року названі «Небесною сотнею». Це мирні громадяни України, які мали безпосередній стосунок до ідеї та акції Євромайдану. МВС відстрілювали активістів Євромайдану бойовими патронами з військової вогнепальної зброї з дахів готелю «Україна», зі сторони готелю « Козацький» на вул. Михайлівська, з дахів будинків.
Досі не відомо скільки людей насправді входить до Небесної сотні… Це не тільки ті, кого вбили в центрі української столиці в кінці лютого. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав без вісті , чи був замордований з самого початку Євромайдану.
Гинули за честь, за волю, за право бути не бидлом , а народом. Жахливі кадри з вулиці Інститутської, де снайпери розстрілювали беззбройних і безборонних, виймають душу. Українці падали, підтяті кулями. Гинули, намагаючись врятувати побратимів. Проте снайперів не зупинила ні відсутність зброї, ні білі футболки лікарів з червоними хрестами.
Історія Небесної сотні – насправді тисячі окремих історій, і тих, котрі загинули , і тих котрі залишилися живими, щоб продовжувати їхню роботу . Сотня молодих патріотів полягли за нашу свободу. Зграя ублюдків забрала життя тих, у кого народилися діти і мало ще народитися не одне покоління. Ці виродки знищили не сто, а тисячі людей, що повинні були жити в майбутньому. І я впевнена, що сльози батьків та близьких, сльози мільйонів небайдужих українців відгукнуться цим нелюдям сторицею.

Ірина Грудік

Бібліотека с. Хорлупи