Присвоєння кадастрового номера земельній ділянці
Кадастровий номер - цифровий унікальний штрих-код об'єкта нерухомого майна, що дозволяє ідентифікувати певну ділянку землі щодо її місця розташування.
Він унікальний в межах держави і не може повторюватися.
Присвоєння номера - обов'язкова складова процесу приватизації, оформлення прав власності, врегулювання договірних відносин і отримання даних з державного реєстру.
Куди звернутись
Для того щоб ідентифікувати ділянку, потрібно звернутися в Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру і передати на розгляд заяву та пакет документів. У разі подання правильно оформленого пакету документації працівник служби вносить дані в електронну систему, що дозволяє уникнути помилок і дублювання інформації. Після чого видає заявнику виписку із земельного кадастру.
Вартість
На сайтах організацій, що займаються земельними питаннями, заявлені різні вартості: мінімальна - 1 400 гривень, максимальна – 12 500 гривень. На формування вартості впливають: місцерозташування ділянки (місто, район, населений пункт); розміри ділянки; наявність документації на землю.
Перелік необхідних документів
Для визначення кадастрового номера земельної ділянки замовник документації із землеустрою або уповноважена ним особа подає до територіального органу Держземагентства за місцем розташування земельної ділянки:
Xml-файл(обмінний файл) містить повну і достовірну інформацію про об'єкт:
Строки розгляду питання
Термін присвоєння номера -10 днів. Результат - виписка з ДЗК.
Підстави для відмови
У разі наявності зауважень до документації із землеустрою та обмінного файла документація із землеустрою повертається без позначки, в якій зазначаються кадастровий номер, дати його визначення та внесення відомостей до автоматизованої системи, прізвище та ініціали посадової особи, що зробила таку позначку, і ставиться її підпис.
Рекомендації підготовлено на основі матеріалів довідково-інформаційної платформи правових консультацій «WikiLegalAid»
ДОВІДКОВО:
Для отримання безоплатної правової допомоги: отримання консультації, роз’яснення, складання процесуальних документів, здійснення представництва в суді рекомендуємо звертатися до:
Луцький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги:
43025, Волинська область, м. Луцьк, вул. Прогресу, 7, тел. (0332) 77-07-17
Ківерцівське бюро правової допомоги
м. Ківерці, вул. Грушевського, 23, тел.: (03365) 2-18-49
Маневицьке бюро правової допомоги
смт. Маневичі, вул. Комарова, 32, тел.: (03376) 4-04-66
Рожищенське бюро правової допомоги
м. Рожище, вул. Незалежності, 60, тел.: (03368) 2-13-79