Ківерцівський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Волинській області від усієї душі вітає дорогих мам з їхнім святом!

foto-pozdravlenija-s-dnem-materi_rect_84b81b15cfcd50966e53707ed946a900.jpg

Любов матері... Що може бути сокровенніше? Жінка-мати  – лаконічно, але водночас так багато... У нас підсвідомо живе довіра до неї, ми знаємо, що мати не відвернеться від своєї дитини, її любов сильніша за буденні образи. Ніхто так, як вона, не здатен відчути і зрозуміти зранену душу. Її серце щемить, коли дитині погано, вона співпереживає з нею, уміє поспівчувати. Уявляєте, який безмір любови в жінки, яка є Матір'ю для усіх нас.

 

День Матері відзначається у другу неділю травня, бо це місяць Пречистої Діви Марії, яка благословила у хресну путь свого єдиного сина – Спасителя людства. До Матері Божої звертаються християни, просячи заступництва і допомоги. У травні, коли природа Мати виряджає свою доню     Землю в пишному уборі весняних квітів у дорогу життя, праці й радості, люди висловлюють подяку материнській самопожертві і відзначають День Матері.

 

Цей день, день Матері,  - одне з найбільш зворушливих свят, тому що всі ми з дитинства і через все життя до своїх останніх днів несемо в своїй душі єдиний і неповторний образ - образ своєї матері, яка все зрозуміє, пробачить, притисне до серця і буде самовіддано любити нас. 

 

На традиційність Свята матері  в Україні вказує народна пісня:

 

«Ой, я маю три матері, та всі три хорошії

 Три матері, три квіточки, як три красні рожі,

 Перша мати – Непорочная, як лілея біла,

 Із Дитятком – Немовлятком, Пречистая Діва.

 Друга мати – це найкраща на світі країна.

 Земля наша, наша славна Ненька-Україна.

 Третя мати – що ж про неї гарного сказати?

 Це ласкава, люба, мила, рідна моя мати.

 Ой, маю я три матері, та всі три хороші.

Три матері, як три квітки, як три красні ружі».

 

У день вшанування матерів варто зупинити на мить шалений ритм життя і задуматися, чи не забули ми раптом про свою найдорожчу у світі людину.  

 

То ж, давайте усі у себе дома поставимо перед образом Богородиці свічку і попросимо кожен за свою неньку, у кого вона жива, словами дитячої молитви:

 

«Вічко, свічечка, світи,

На матінку укажи,

В щасті - долі щоб жила,

Здоров’ячко берегла».