Користувачам програмно-технічних комплексів самообслуговування суб’єкти господарювання зобов’язані видавати фіскальний чек

    Операції з приймання готівки для подальшого її переказу, оплати послуг, товарів відтепер повинні супроводжуватися видачею клієнту розрахункового касового документа.

 Видавати фіскальний чек користувачам програмно-технічних комплексів самообслуговування, (які в загальному вжитку досить часто називають айбоксами),  суб’єктів господарювання зобов’язує нова редакція Закону України від 6 липня 1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

  Положення щодо видачі фіскального чека покупцям, які здійснюють оплату через програмно-технічні послуги смообслугоуваня, було запропоновано Національним банком України з метою забезпечення контролю за готівковим обміном.

Відтак, Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» було внесено відповідні зміни до Податкового кодексу та вищезгаданого закону.

         Отож, в Головному управлінні ДФС у Волинській області рекомендують суб’єктам господарювання подбати про дотримання вимог чинного законодавства і забезпечити видачу фіскальних чеків  за реалізовані товари (надані послуги).

 

         Прес-служба ГУ ДФС у Волинській області