Круглий стіл щодо вирішення питань Ківерцівського НПП «Цуманська пуща»

img_5126.jpg

Для розгляду теми: «Про природоохоронну, рекреаційну, науково-дослідну роботу Ківерцівського НПП «Цуманська пуща», у четвер, 19 квітня 2018 року, в актовій залі Ківерцівської районної державної адміністрації зібралися небайдужі представники влади, установ та громадськості на засідання круглого столу.

 

Обговорювалися основні проблемні питання щодо збереження цінних деревостанів парку, волинської популяції зубра, біорізноманіття краю, ефективного та раціонального використання природних ресурсів та проблем реалізації проектів організації території і землеустрою.

 

Круглий стіл ініціювали керівники району, які брали активну участь в обговоренні - голова РДА Валерій Ткачук, перший заступник голови РДА Юліан Таранчук, голова районної ради Василь Хмілевський. Також участь прийняли депутати районної ради, представники органів місцевого самоврядування та інші громадяни.

 

Обговорення розпочали працівники Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» – директор Ігор Квач та заступник начальника відділу еколого-освітньої та рекреаційної роботи Юлія Грицюк, які коротко відзвітували про роботу установи, наголосили на успіхах та значних перспективах розвитку парку на благо Ківерцівщини та її жителів.

 

Щодо питань розробки проекту землеустрою парку виступив Куцевич Олександр - начальник відділу землевпорядних робіт Науково-дослідного і проектного інституту містобудування, головний інженер проекту землеустрою щодо винесення меж Ківерцівського НПП «Цуманська пуща». Він розповів, що роботи ідуть за планом, хоча є деякі проблемні земельні ділянки, оформлення документів на які сповільнене через бюрократичну тяганину.

 

Узагальнив земельні питання Семенович Богдан, провідний інженер з охорони праці парку.

 

Своє бачення екологічної освіти та інформування населення про роботу парку доніс Ігор Мисковець, депутат Ківерцівської райради, учасник постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього природного середовища.

 

Історію та мету створення Ківерцівського НПП «Цуманська пуща» для всіх нагадав заступник директора - головний природознавець Федір Доридор.

 

Також виступили голова Цуманської ОТГ – Дорошук Анатолій та голова Дернівської сільської ради Гуч Олександр, які підтримують діяльність парку, створюють міцну співпрацю між громадами та парком. Болючим питанням є незаконні рубки лісу, в боротьбі з якими мають об’єднати сили служба охорони парку, лісова охорона та члени громад.

 

До обговорень долучився директор КЗ "Ківерцівський районний краєзнавчий музей" Степан Войчик, який розповів про плідну співпрацю музею та парку.

 

На завершення обговорення виступили керівники району - голова РДА Валерій Ткачук та голова районної ради Василь Хмілевський. У своїх виступах вони надали конструктивну критику та наголосили, що будуть всебічно підтримувати парк у його роботі, сприятимуть розв’язанню проблем та допоможуть в погодженні питань пов’язаних з оформленням земельних відносин парку та землевласників у районі.

 

Заслухавши та обговоривши інформацію, учасники круглого столу вирішили: 

1. Рекомендувати Ківерцівській районній державній адміністрації, об’єднаним територіальним громадам, Ківерцівській міській, селищним, сільським радам, відділу Держгеокадастру у Ківерцівському районі сприяти Ківерцівському НПП «Цуманська пуща» в погодженні питань пов’язаних з оформленням земельних відносин, розробці проектів організації та землеустрою Парку, відповідно до Указу Президента України від 22 лютого 2010 року.№ 203/2010 «Про створення Ківерцівського національного природного парку «Цуманська пуща».

 

2. Підтримати природоохоронну, рекреаційну, науково-дослідну роботу Ківерцівського НПП «Цуманська пуща», щодо збереження цінних деревостанів, волинської популяції зубра, біорізноманіття краю, ефективного та раціонального використання природних ресурсів.

 

 

3. Рішення круглого столу направити об’єднаним територіальним громадам, Ківерцівській міській, селищним, сільським радам, відділу Держгеокадастру, оприлюднити в засобах масової інформації.

 

Ківерцівський НПП "Цуманська пуща"


img_5124.jpgimg_5129.jpgimg_5125.jpg