Ляшко: Продаж землі - така ж сама афера, як приватизація 90-х.

osm_0721.jpg

Народний депутат України, лідер опозиційної фракції Радикальної партії Олег Ляшко закликав владу приділяти більше уваги селу. Він наголосив: люди, які годують всю країну, мають право на гідний соціальний захист держави та на справедливі ціни на вироблену ними продукцію.

 

"Про селян дуже рідко тут згадують - лише у професійні свята. А людям треба жити щодня. Робота в селі - не дай Бог нікому. Жіночки в селі вже в 50 років з порепаними руками, ноги не носять, здоров'я немає. Але за 30-40 років стажу в колгоспі отримують менше 1000 грн пенсії. А ціни на ліки - такі самі, як в місті, на харчування - також. І дітей в школу треба зібрати. Виживають завдяки поросяті, корові, яких майже не лишилося. Бо немає ціни на продукцію, яку виробляють селяни", - обурився народний депутат. Але замість того, щоб допомогти, влада посягнула на найдорожче - землю.

 

"Влада розказує, що треба продати землю, бо це дасть можливість привести інвестора в село. Дорогі селяни, це така ж сама афера, як і приватизація 90-х років. Коли мільйонам українців роздали ваучери, розказуючи про те, що кожен буде співвласником народної власності, а у підсумку виявилося 10 власників, а мільйони людей стали батраками у цих власників", - зазначив Ляшко, додавши, що так само буде у разі продажу землі. Політик наголошує, єдиним ефективним власником на українській землі може бути український фермер, а не транснаціональні корпорації. За словами Ляшка, він зареєстрував зміни до Конституції, в яких чітко зазначив, що основою аграрного устрою держави мають бути фермерські господарства. В той же час, Ляшко з прикрістю зазначив, що серед 175 підписів народних депутатів під цими змінами немає жодного підпису від "Батьківщини".

 

"Я скажу, чому Тимошенко не підписалася під нашою ініціативою про підтрмку фермерів. Будучи  прем'ром, вона підписала меморандум з МВФ, в якому зобов'язалася ввести ринок земель, та внесла до парламенту відповідний закон. Суб'єктами ринку земель, за цим законом, мали б стати, в тому числі, іноземні держави. На 26 сторінках документу - жодної згадки про українського фермера. Тому я пропоную припинити брехати людям", - наголосив нардеп.

 

 Прес-служба РПЛ