Медична реформа: сільська медицина

sam_1523.jpg

Медична реформа в Україні набирає обертів. Парламент прийняв у другому читанні проект закону № 7117, який має підвищити доступність та якість медичного обслуговування у сільській місцевості. Цей законопроект є частиною медичної реформи і дає можливість разом із місцевою владою вирішити нагальні проб­леми сільської медицини: відсутність лікарів, погано обладнані амбулаторії та ФАПи.

 

Що зміниться в сільській медицині

 

Передусім первинна медицина в селі мусить стати доступною та якісною. Тому медичні практики мають стати автономними і самокерованими (для цього вже ухвалено закон про автономізацію, він набрав чинності). Не менш важливо для медичних практик у селах отримати реальне фінансування — і це зроблять закони № 6327 та № 6604. Крім того, в селах потрібно перепланувати мережі, побудувати або дообладнати амбулаторії. Майже всюди необхідно вирішувати питання громадського транспорту та доїзду пацієнтів до лікарів. Все це — ресурси. І законопроект № 7117, внесений на розгляд Парламенту Президентом, забезпечить 5 млрд грн. на підсилення інфраструктури на селі протягом двох років.

Завдяки цим інвестиціям сільські громади зможуть:

  • - збудувати нові амбулаторії з можливістю проживання родини лікаря;
  • - закупити автомобілі, щоб лікарі могли пересуватися між селами;
  • - оновити обладнання амбулаторій;
  • - забезпечити швидкісний інтернет.

Законопроект № 7117 є частиною медичної реформи і дає можливість разом із місцевою владою вирішити нагальні питання. Багато громад вже кажуть, що вони готові надавати свої будинки лікарям за 1 грн. — тобто лікар не буде витрачатися на оренду і його зарплата буде вищою, ніж у місті.

 

- На розвиток сільської медицини Волинь у 2018 році отримає 151 млн. гривень. Ці кошти будуть використані на будівництво медичних закладів, придбання медобладнання, розвиток телекомунікаційної інфраструктури, забезпечення житлом та транспортом медиків. В районі підготовлено пропозиції щодо проекту заходів, які фінансуватимуться з державного бюджету на розвиток системи охорони здоров'я у сільській місцевості, - розповідає заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Яна Церкевич.

 

На фото: прийом проводить завідувач Гремяченської сыльської амбулаторії загальної практики сімейної медицини