Ми завжди пам’ятатимемо подвиг вчителя Маркіяна Бурака, - Микола Грибук, начальник відділу освіти РДА

vchiteli_1_004a_web.jpg

20 років тому ціною власного життя учитель фізкультури Муравищенської ЗОШ І-ІІ ст.  Маркіян Бурак врятував на водоймі трьох учнів. Подвиг педагога пам’ятають у Ківерцівському районі.

 

Події 16 лютого 1998 року в школі села Муравище Ківерцівського району закарбовані у пам’яті назавжди.

 

На великій перерві четверо учнів побігли до водойми поблизу школи, аби покататися на ковзанці. Було потепління і лід не мав міцності. П’ятикласник Дмитро Ришкевич, відійшовши від берега на метрів десять-дванадцять, раптом провалився під кригу. Спочатку хлопець намагався вибратися сам, але тонкий лід щоразу тріскав. Йому на допомогу кинувся товариш,  який теж опинився у воді.

 

На крики дітвори прибігли педагоги. Вчитель фізичної культури Маркіян Бурак без вагань кинувся у ставок. Тим часом іще двоє хлопчаків, намагаючись врятувати приятеля, теж провалилися під кригу. Тож педагогу довелося витягувати вже чотирьох учнів. Трьох із них учителю вдалося врятувати. Але пірнувши за Дмитром, педагог на поверхні води так і не з’явився. Холодна вода забрала й учителя, й учня.

За мужність і самовідданість, виявлені при рятуванні дітей, Маркіян Бурак указом Президента України посмертно нагородженний орденом «За мужність» ІІІ ступеня. А вулиця у місті Ківерці, де він проживав, носить його ім’я.

 

- Сьогодні, 16 лютого 2018 року,  в день загибелі вчителя й учнів, у школі традиційна жалоба. Біля стенда, на якому вся інформація про подвиг вчителя Маркіяна Бурака, горить свічка пам’яті, на цвинтар діти та педагоги поклали квіти, - розповідає начальник відділу освіти РДА Микола Грибук.