Михайло Скуда: Кожен десятий серед травмованих і загиблих на залізниці – дитина віком до 16 років

      Залізниця – зона підвищеної небезпеки. Через необережність та нехтування правилами поведінки на залізничному транспорті щороку на залізниці зростає рівень невиробничого травматизму (травмування сторонніх осіб, які перебували на об’єктах магістралі).

         Найчастіше причинами нещасть стають поспіх та неуважність самих потерпілих. Особливу занепокоєність викликає те, що останнім часом на залізницях почастішали випадки травмування підлітків внаслідок ураження електричним струмом. Станом на 10.09.2015 на залізницях України травмовано 296 громадян, сторонніх залізничному транспорту, із них 189 – травмовано смертельно. Із загальної кількості потерпілих, 16 травмованих – це неповнолітні діти, з яких 6 отримали травми із смертельним наслідком.

   Щоб зменшити кількість невиробничого травматизму, вживаються профілактичні заходи. З-поміж них – роз’яснювальна робота за допомогою гучномовців у поїздах, на платформах, проведення бесід та лекцій на підприємствах, в навчальних закладах.

    Для збереження життя та здоров'я необхідно дотримуватися нескладних правил поведінки, а саме забороняється: ходити по залізничних коліях; переходити та перебігати через залізничні колії перед потягом, що наближається; переходити залізничні переїзди при закритому положенні шлагбаума або при червоному сигналі світлофора переїзної сигналізації; підніматися на опори та вагони, а також наближатися на відстань менше 2 метрів до ліній контактної мережі, де напруга становить 27 тисяч Вольт.

         Ні для кого не є таємницею, що й залізничний переїзд те ж є місцем підвищеної небезпеки. Чітке дотримання Правил дорожнього руху – запорука життя людей, як тих хто їде автотранспортом, так і тих хто прямує поїздом.

         Основною причиною нещасних випадків стало порушення потерпілими «Правил безпеки громадян на залізничному транспорті України».

         Закликаємо усіх керівників підприємств, навчальних закладів проводити роз’яснювальну роботу серед підлеглих, студентів та школярів, так звані «Уроки безпеки на залізниці».

         Залізничники наголошують: знання та дотримання правил поведінки на залізничному транспорті – запорука безпеки кожного.

 

 

  Начальник ВП «Ківерцівська дистанція колії»

 Скуда Михайло Андрійович