На Івана Купала: хто знайшов квітку папороті

6 липня, напередодні Купайлівської ночі, у м. Ківерці біля озера Молодіжного відбувся 5-й фестиваль Івана Купала. Організатори дійства відійшли від звичних організаційних практик з «вітальними словами». Головна увага приділялася звичаям і українським традиціям. В програмі Фесту були цікаві конкурси, призи, атракціони, ярмарок, вечорниці, фаєр-шоу.

     Івана Купала - свято, яке до нас прийшло з язичницьких часів Київської Русі і яке не втратило свого значення в християнській історії України. У цей день дівчата і хлопці водять хороводи, запалюють купальський вогонь для того, щоб стрибками через вогнище очистити свої помисли. І, звичайно ж, дівчата пускають вінки в надії зустріти свого судженого. Так і у нас дійство розпочалося з ранку. Дівчата плели вінки, а хлопці їм допомагали. Робота по різних напрямках кипіла весь день. Усі хотіли, щоб усе вдалося.

      Ініціатори Фестивалю Стас Ревко і Беньковський Микола раділи, що практично все заплановане відбувається. Глядачі та учасники мають хороший настрій і море позитиву.

    О 17.00 біля водойми зібралися глядачі та активні учасники. До вечора не вщухали народні пісні. Фольклорні гурти з Домашева, Прилуцька, Човниці, колективи і солісти РБК, Звірівського БК, Борохівського БК, ЦДЮТ, представниці прекрасної статі в національних костюмах- вихованки театру танцю «Зорецвіт» Марії Щербатюк - водили хороводи і створювали атмосферу Купайлівського свята.        Ведучий Микола Скубій цікаво вів розважальну програму. Переможці отримували сертифікати на послуги перукарень, для купівлі необхідного у магазинах, на вечерю у кафе та ресторанах міста.

    Кожен мав нагоду спробувати козацького кулешу. який зварив майстер туристичних смаколиків, заступник голови РДА Євгеній Зубенко.

     Студія «Мірлен» показала майстер-клас по будівництву замків з піску і на піску. А гості зі Сходу та Криму поділилися секретами по виготовленню ляльок-мотанок. 4 команди богатирів перетягували канат. 

    Цікавими і  корисними були показові виступи по наданню першої допомоги. Учасники «Школи безпеки» продемонстрували свої вміння і навики. Керував виступом тренер і очільник районної команди, майстер спорту  України, Юрій Тананайський.

     Концертну програму продовжили гості фестивалю колектив «Перевесло» з обласної філармонії.
      Коли на Ківерці спустилася ніч, всі, хто був на святі, підійшли до берега озера Молодіжного. Саме тут почалося колоритне і самобутнє свято, яким закінчується літній сонячний цикл - Купало або, як його ще називають у народі - Купайло. Основою свята, як і належить, став купальський вогонь, навколо якого і відбувалися всі дійства. Були тут і стрибки через багаття, і дівочі пісні, і віночки на тихій гладі озера. Закінчилася святкова феєрія вогняним фаєр-шоу і спільним виконанням Гімну України.
     Святкові заходи відбулися за підтримки міської ради, райдержадміністрації, віділу молоді і спорту,  відділу культури, РБК, ЦДЮТ. 

Інна Тетюрко