На Ківерцівщині посилюють контроль за розповсюдженням АЧС серед диких тварин

766001-.jpg

19 жовтня 2017 року під головуванням першого заступника голови Ківерцівської РДА Ю.В.Таранчука  за участю в.о. начальника Ківерцівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Ковальчука М.В., користувачів мисливських угідь відбулася нарада, на якій було розглянуто питання проведення заходів для врегулювання популяції диких кабанів на території мисливських угідь всіх форм власності.

 

У Ківерцівському районі 116365 га. мисливських угідь. Деякі із них межують із Рівненською областю де в жовтні місяці зареєстровано випадок африканської чуми свиней. Тому є ризик розповсюдження інфекції АЧС у дикій фауні району. Необхідно довести та в подальшому підтримувати щільність диких кабанів на рівні 4 голови на 1000 га. території мисливських угідь.

 

Користувачами мисливських угідь району розроблені та затверджені графіки проведення депопуляції дикого кабана, розроблено маршрути щоденного обстеження мисливських угідь.

 

Згідно зі статтею 32 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» селекційний та діагностичний відстріли мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи проводять незалежно від строків мисливського сезону.

 

Михайло Ковальчук пояснив, що необхідно посилити контроль за циркуляцією збудника АЧС серед диких кабанів; в першу чергу проводити відстріл ослаблених і підозрілих диких свиней щодо даного захворювання. Тварина, яка добута на мисливстві, не має реалізовуватись, поки не буде результату лабораторних досліджень на АЧС.

 

 

Ківерцівське районне

управління Головного

управління Держпрод-

споживслужби у

Волинській області.