На сміттєзвалищі у Брище відкрито сортувальну лінію для сміття

 6 серпня відбулось офіційне відкриття нової черги полігону для захоронення побутових відходів із сортувальною лінією у с. Брище Луцького району Волинської області, що буде обслуговувати  обласний центр. Cтарий полігон повністю вичерпав свої технічні можливості, до того ж термін його експлуатації завершується у 2015 році.

  Нова черга полігону споруджена за сучасними європейським технологіями, негативний вплив на навколишнє середовище — мінімізований. 

     Сміттєсортувальна лінія, що встановлена на полігоні захоронення твердих побутових відходів, вартує 1 млн 300 тис. грн та придбана за кошти ТОВ “Група Компаній Екосорт”.

     Відповідно до проектних характеристик вона дасть можливість відбирати значно більше вторинної сировини, яку використовують для переробки, а відтак менше відходів будуть захоронюватись та зменшиться навантаження на полігон. Пропускна потужність — 50 тисяч тонн твердих побутових відходів на рік (у дві зміни, поки працюватиме одна зміна). Відбір сміття здійснюватиметься вручну з автоматизованої лінії.

    На урочистому відкритті виступив і начальник Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук, який зазначив,  що у продовж усього періоду будівництва, працівники інспекції тримали дане питання на постійному контролі, а також приймали активну участь у посадці лісу навколо полігону . Опісля керівники перерізали символічну стрічку і присутні змогли оглянути процес сортування сміття, котлован для захоронення побутових відходів який встелений водонепроникною плівкою. В землю практично нічого не потрапляє. Все неопізнане сміття буде звозитись в котлован. На сьогоднішній день ведеться розмова про будівництво системи збору біогазу. Як на старому полігоні, так і тут закладатимуться труби. Біогаз використовуватимуть для вироблення електроенергії.

    Поруч   сортувальної лінії уже стоїть піч, і все, що не буде сортуватися, буде спалюватися у цій печі. Тут встановлять дуже сильну систему фільтрів. Це серйозний проект, дуже дорогий, він перший в Україні. Буде можливість спалювати й біологічні відходи.     Також  для  комфортного проживання місцевих жителів біля полігону, навколо нього  вже висаджено 35 га лісу, який гарно прийнявся. 

Держекоінспекція