На засіданні колегії підбито підсумки роботи РЦЗ у 2017 році

img_3412_kopirovat.jpg

Про підсумки виконання Програми зайнятості населення Ківерцівського району на період до 2017 року на колегії районної державної адміністрації, яка відбулася 25 січня 2018 року, інформував директор Ківерцівського районного центру зайнятості – голова комісії з припинення юридичної особи Микола Музичук.

Як зазначив Мокола Євгенович послугами служби зайнятості впродовж поточного року скористалося 3057 громадян:

- працевлаштовано незайнятих громадян  - 1605 осіб;

- охоплено   професійним навчанням безробітних – 331 особу;

- надано одноразової виплати для відкриття підприємницької діяльності – 14 особам;

- працевлаштовано безробітних на тимчасові та громадські роботи – 442 особи.                                                                                                            

Станом на 1 січня 2018 року на обліку в центрі зайнятості перебуває 495 безробітних громадян.

     З числа зареєстрованих:

-  121 особа – робітники,    

-  178– службовці,

- 105 – працівники сфери торгівлі та послуг.

 91 – особа, яка не потребують спеціальної підготовки,

- 264 -  жінки,

- 159– молодь до 35 років,

- 87 - працівники сільського господарства,

- 262 - особи, що проживають в сільській місцевості.

У 2017 році в районній службі зайнятості зареєстровано 1510 місцевих вакансій, рівень укомплектування яких складає 95,6%.

 На 1 січня поточного року в базі  даних служби зайнятості актуальними є 11  вакансій.

Співпраця з  роботодавцями – один з пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості. Служба пропонує широкий спектр соціальних послуг. Серед них ті, що надають економічну підтримку підприємству – компенсація витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних.

За 2017 рік за рахунок Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття компенсація роботодавцям була призначена за 50 безробітних, з яких 35 відносяться до соціально незахищених верств населення, а 15 осіб були працевлаштовані в пріоритетних видах економічної діяльності.

 Для професійної орієнтації молоді в ЗОШ району працюють термінали, де є вільний доступ молоді до інтернет порталу служби зайнятості. З метою формування у школярів стійкої мотивації до праці та орієнтації на робітничі професії для випускників проведені профорієнтаційні уроки та виїзні акції. З початку року  для  748 учнів шкіл надані профінформаційні послуги. Під час виїзних акцій учні мають можливість пройти профдіагностичне тестування з залученням комп’ютерних методик, ознайомитись з актуальними професіями на ринку праці, вимогами роботодавців. З метою популяризації робітничих професій проведено 22 профорієнтаційних заходи.

Впродовж року на замовлення роботодавців скеровано на навчання 331 особу. Щомісячно проводиться моніторинг працевлаштування після закінчення професійного навчання. Станом на 1 січня 2018 року працевлаштовано 278 осіб, які закінчили навчання, що складає 100%.  В 2017 році 4 особи, які досягли 45 років отримали ваучер на перепідготовку за професією кухар.

Для мотивації безробітних на започаткування власного бізнесу проведено 18 семінарів на тему: «Як розпочати свій бізнес» для 217 осіб, 3 семінарів на тему: «Від бізнес ідеї – до власної справи» для 37 учасників.  Для розвитку й підтримки підприємницької ініціативи з початку року 14 безробітних отримали одноразово допомогу по безробіттю.

 На обліку в районній службі зайнятості перебуває 262 безробітних, які проживають у сільській місцевості. Проведено жителям села 7 семінарів, в яких взяли участь 75 осіб. Впродовж року в центрі зайнятості реалізовувались 3 освітніх проекти: «Зимова агрошкола», «Школа безпеки та порядку», «Школа культури і туризму». Для проведення заходів, в рамках проектів, було залучено 25 соціальних партнерів. Проведено 33 заходи, в яких взяли участь 462 безробітних.

На обліку  в центрі зайнятості з метою пошуку роботи перебувало 163 особи з числа учасників АТО, з них 42 звернулось в поточному році.

Впродовж року працевлаштовано 26 осіб, з них 25 за направленням центру зайнятості та один працевлаштований самостійно (уклав контракт на проходження служби у Збройних Силах України). Роботодавцям, які уклали договір  про працевлаштування  учасників АТО впродовж 2 – років, відшкодовується  за 2 – осіб єдиний соціальний внесок. Одного безробітного скеровано на навчання за професією – верстатник деревообробних верстатів, яке він успішно закінчив та працевлаштований.

Щомісячно для осіб, які брали участь в бойових діях та перебувають на обліку проводяться заходи в рамках засідання клубу учасників АТО. Такі заходи реалізовуються з метою адаптації до мирного життя та працевлаштування. До заходів залучаються соціальні партнери центру зайнятості, аби допомогти вирішити проблеми кожному учаснику. Проведено 18 таких заходів, в яких взяли участь 223 особи.

Продовжується практика проведення міні-ярмарок та ярмарок вакансій, зустрічей роботодавців з незайнятим населення. З початку року проведено 31 такий захід, в яких взяли участь 537 осіб.

Особлива увага приділяється наданню послуг особам з обмеженими фізичними можливостями, протягом 2017 року  за направленням центру зайнятості працевлаштовано 31 інвалід,  17 осіб проходили професійне  навчання, 15 з них закінчили навчання та працевлаштовані, та 5 – брали участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру.

В 2017 році для осіб з обмеженими фізичними можливостями в Ківерцівському районному центрі зайнятості проведено 4 робочих зустрічей, ярмарок вакансій, семінарів, тренінгів, в яких взяли участь 35 інвалідів. 

 На 01.12.2017 року на обліку в Ківерцівському центрі зайнятості перебуває 32 особи з інвалідністю.

Головне завдання служби зайнятості сьогодні  – пошук вакансій та їх оперативна комплектація, мотивація до праці незайнятих громадян через громадські роботи та залучення до підприємницької діяльності з метою недопущення в суспільстві розвитку споживацьких настроїв і зневіри.

З метою вільного доступу громадян до інформації про потребу в кадрах працюють в центрі зайнятості тач-сріни з відповідною інформацією про підприємства та вакансії, комп’ютери вільного доступу до мережі інтернет. На інформаційних стендах центру постійно оновлюється інформація про вакансії району, регіону та України. Для безробітних працівники пропонують віддалений пошук вакансій. Запроваджено нові електронні серсіси як для безробітних так і для роботодавців. Зарезервувати час для первинного прийому в центрі зайнятості чи отримати консультацію можна за допомогою електронної черги. Такою послугою скористались 83 особи. Для усіх діючих роботодавців району створено електронні кабінети. Проводяться скайп – співбесіди  безробітних з роботодавцями та розміщуються на сайтах відео – резюме безробітних. В 2017 році проведено 107 скайп-співбесід, в результаті яких працевлаштовано  104 особи та розміщено 42 відео – резюме безробітних.

Організовано та проведено 57 семінарів, тренінгів, зустрічей для роботодавців.

Протягом 2017 року працівниками Ківерцівського районного центру зайнятості проведено 26 перевірок суб'єктів господарської діяльності усіх форм власності. Під час перевірок порушень не виявлено.

 Хід виконання Програми зайнятості населення району, інформація про послуги служби зайнятості постійно висвітлюється в засобах масової інформації та на web порталі державної служби зайнятості, місцевих сайтах з метою популяризації робітничих професій, сприяння до праці незайнятих громадян. Опубліковано 20 інформаційних матеріали  в районній газеті «Вільним шляхом», на Інтернет-виданнях та державних сайтах розміщено 141 інформацію, на сторінці Ківерцівського РЦЗ у соціальній мережі Фейсбук розміщено 138 публікації, 48 – інформацій про вакансії  та 39 відео – резюме.