Названо побутові предмети, на яких може затримуватися коронавірус

У сезон епідемії коронавірусу людей оточує безліч побутових предметів, на яких можуть затримуватися частинки, які переносять його.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) припускає, що коронавірус може затримуватися на різних поверхнях до декількох днів. Фахівці клініки Handbag Clinic (Великобританія) висловилися про те, що особливо сильно вірус «любить» шкіру. Їх підтримує відомий в країні лікар-гігієніст Ліза Екерлі, що закликає до ретельного дотримання чистоти щодо ряду побутових предметів.

 

Сумки. Найбільш активними переносниками коронавірусу є людські руки. Сумки входять в список побутових предметів, до яких руки торкаються особливо часто. До того ж вони ставляться на поверхні, потенційно небезпечні в плані зараження коронавірусом. У нинішніх умовах їх потрібно регулярно чистити і мити.

 

Те ж саме відноситься до гаманців, портмоне.

 

Телефон. Дослідження, що проводилося Лондонською школою гігієни і тропічної медицини, показало: на кожному шостому смартфоні виявляються сліди фекалій. За однією з версій, коронавірус може передаватися з калом. В ідеалі потрібно мити руки при кожному використанні гаджетів (до і після) і регулярно протирати їх антибактеріальними серветками.

 

Ключі.  Ключі також повинні протиратися, адже ми беремо їх руками, на яких можуть затримуватися збудники інфекцій, включаючи коронавірусну.

 

Серветка. Краще не викидати їх після використання безпосередньо в урну, спочатку слід помістити в поліетиленовий пакет, – інакше серветки загрожують виявитися розповсюджувачами коронавірусу.

 

Книги, журнали. Перш ніж взятися за них, продезінфікуйте руки, а також необхідна дезінфекція рук після читання.

 

Навушники. Їх теж слід брати тільки вимитими руками і до того ж тримати в чохлі. Час від часу їх необхідно протирати серветками із дезрозчином.

 

Годинники з браслетами  та на шкіряних ремінцях також є тими предметами, що можуть забруднюватись та на них можуть затримуватись збудники інфекцій. Тому їх потрібно чистити, мити та обробляти антибактеріальними засобами.

 

Косметичні засоби, предмети гігієни. В обставинах розгулу коронавірусу потрібно бути дуже уважними до всього, що потрапляє в руки. Тим більше, коли мова йде про засоби, що контактують з обличчя – бальзамами для губ, помадами, гребінцями, зубними щітками, кистями для макіяжу і т.п. Все це повинно ретельно митися і очищатися перед використанням, плюс потрібно бути впевненими в чистоті рук.

 

За виданням The Sun  всі згадані  предмети є факторами передачі  коронавірусу

 

Відділ державного нагляду за дотриманням

 санітарного законодавства  Ківерцівського районного управління