Не мовчи про насильство! Стоп булінг! - Дітям розповіли про безпечну поведінку в мережі інтернет

received_10213502024157722.jpeg

Днями в приміщенні актового залу Ківерцівського районного центру дитячої та юнацької творчості відбувся профілактичний захід на тему «Не мовчи про насильство! Стоп булінг!». Метою заходу було: ознайомити присутніх з поняттям булінг, його видами, проявами та формування основних правил безпечної поведінки в мережі Інтернет. Розповіла про те, як запобігають такому насиллю в освітніх закладах США волонтер «Корпусу миру» Сієра Бартіс, яка працює при нашому закладі. На закінчення присутнім було запропоновано відповісти на запитання анкети щодо цієї проблеми. Опитування щодо випадків булінгу серед вихованців закладу триватимуть протягом усього місяця. Що ж таке булінг?

 

Булінг (bullying, від анг. bully — хуліган, забіяка, задирака, грубіян) визначається як утиск, дискримінація, цькування. Цей термін означає тривалий процес свідомого жорстокого ставлення (фізичного і психічного) з боку дитини або групи до іншої дитини або інших дітей. Мотивують дітей до нього такі почуття, як заздрість, помста, відчуття неприязні, прагнення відновити справедливість; боротьба за владу; потреба підпорядкування лідерові, нейтралізації суперника, самоствердження тощо аж до задоволення садистських потреб окремих осіб.

 

Слід зазначити, що нині 67% дітей в Україні у віці від 11 до 17 років стикалися з проблемою булінгу (цькування) протягом останніх трьох місяців. 24% дітей стали жертвами булінгу, і 48% з них нікому не розповідали про ці випадки. Такими є основні результати дослідження, проведеного ЮНІСЕФ раніше цього року. Це тривожні цифри, особливо в той час, коли Україна переживає конфлікт, внаслідок чого майже 1,6 мільйона людей, у тому числі 220 тисяч дітей, стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО).

 

Тетяна Клімчук, психолог ЦДЮТ


img_20171114_103145.jpgimg_20171110_095251_1.jpgimg_20171107_163915.jpg