ОБЕРЕЖНО – ГНУС!

nenetsky20_9494c.jpg

             З початку пасовищного періоду найбільшої шкоди тваринництву завдають кровососні мошки, потім домінуючими стають комарі, мокриці, а в червні - серпні  ґедзі, підшкірні та порожнинні оводи, різні види мух. Перші чотири види кровосисних комах (комарі, мошки, мокриці та гедзі) в народі називають гнусом. Спільним для цих кровососів є те, що вони найбільш активно нападають на тварин і людей у заболочених та лісистих місцевостях, поблизу водойм.

 

           Особливо небезпечна мошка, яка нападаючи на тварин, висмоктує значну кількість крові і при цьому заносить в кров токсичні речовини, що викликають спочатку збудження, потім депресію і підвищення температури тіла, прискорене дихання та пульс. Захворювання викликане мошкою називається симулідотоксикоз, яке часто закінчується загибеллю тварин.

 

            Крім того, кровососні мошки завдають шкоди тваринництву як проміжні жителі онхоцерків великої рогатої худоби, вони можуть переносити збудників сибірки та туляремії.

 

           З метою недопущення масового нападу мошки на тварин  та попередження загибелі худоби від симулідоксикозу рекомендуємо власникам тварин громадського та індивідуального сектора провести скошування рослинності поблизу водойм, підводна частина яких заселена личинками мошки, знищення чагарників. У період льоту гнусу треба використовувати пасовища на підвищених ділянках, що добре продуваються вітрами, обкурювати пасовища для відлякування кровососних комах.

 

           У період високої активності мошки (кінець квітня початок травня місяця) доцільно тварин перетримати під навісами або в приміщеннях.

 

          З появою клінічних ознак захворювання тварин від укусів мошки потрібно своєчасно звернутися до спеціалістів ветеринарної медицини району для одержання симптоматичного лікування.

 

Завідувач протиепізоотичним відділом                           Б. А. Борисюк

Ківерцівської РДЛВМ