Обережно - тонкий лід!

lid.jpg

Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил безпеки на льоду! Нагадаємо декілька порад щодо  безпеки  і  вважаємо, що ці заходи дозволять вам знизити ризик. Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду, якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху, подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць: лід може бути неміцним біля стоку води,  тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу - під снігом лід завжди тонший. Тонкий лід і там, де б’ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку.

 

Особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря. Візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода, лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Якщо ви йдете групою, відстань між лижниками (та й пішоходами) не скорочуйте менше, ніж на 5 метрів. Майте на увазі, що лід складається з двох шарів - верхнього (каламутного) і нижнього (прозорого і міцного). Виміряти точну товщину, можна лише знявши спочатку верхній (каламутний) шар від снігового, зовсім уже неміцного льоду.

 

Безпечним вважається лід: для одного пішохода - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

 

Зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід рибалок, з якими трапилися прикрі випадки.  Не пробивайте поруч багато лунок; не збирайтеся великими руппами на одному місці; не пробивайте лунки на переправах; не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було; завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів.

 

Пам’ятайте: відправлятися на водойми поодинці небезпечно!  Бережіть себе і своїх близьких!

 

                                                                                     

Ківерцівський РВ УДСНС