ОБЕРЕЖНО! В КІВЕРЦЯХ ЗНОВУ ЗАФІКСОВАНО ВИПАДОК СКАЗУ ТВАРИНИ

1421652932.jpg

Нещодавно відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ківерцівській районній державній адміністрації, на якій  розглядався випадок  захворювання та загибелі кошеняти від сказу в м. Ківерці. Комісією розроблено та затверджено план  дій при даному захворюванні та вжито заходи безпеки населення та свійських тварин.

 

ДОВІДКА

 

СКАЗ - особливо небезпечна інфекційна хвороба всіх теплокровних тварин і людини, що характеризується ураженням центральної нервової системи та майже завжди закінчується смертю. Щорічно від сказу у світі гинуть десятки тисяч людей та мільйон тварин і Україна нажаль не є виключенням.

 

ЯКЩО ВАС ВКУСИЛА БУДЬ-ЯКА ТВАРИНА :

-          відразу проведіть обробку рани: поверхню рани необхідно промити водою  та господарським милом , а її краї обробіть 70% розчином етилового спирту або 5% настойкою йоду;

-          після місцевої обробки рани негайно зверніться до лікаря в травмпункт за місцем проживання. Тільки повний, своєчасно розпочатий курс щеплень надійно запобігає захворюванню на сказ;

-          тварину, що вкусила, забивати забороняється, її необхідно ізолювати та звернутись в установу ветеринарної медицини.

 

ВЛАСНИКУ ТВАРИН НЕОБХІДНО:

  1. Щороку доставляти собак і котів у ветеринарну установу для огляду та імунізації проти сказу і лікувально-профілактичних обробок.
  2. Обов’язково з 3-місячного віку вакцинувати собак і котів.
  3. Негайно повідомляти заклади охорони здоров’я та ветеринарні служби про випадки укусів або травмування собакою, котом, кажаном або хижою твариною людини, свійської чи домашньої тварини. Доставляти у ветеринарну установу собак і котів, які покусали людей чи тварин або заподіяли їм травм, для нагляду і карантинування протягом 10 днів, а покусаних тварин для огляду та лікування.

 

Державні установи ветеринарної медицини  району проводять вакцинацію котів та собак проти сказу (вакцина безкоштовна). Звертатись по місцю розташування ветеринарних установ. Довідки за телефоном 2-15-42. м. Ківерці вул. Вишневецького, 13.

 

Ківерцівська  РДЛВМ                                                                        Тимофіюк  Д. А.