Олесь Марищук: Інформація для населення про урядову програму «Доступні ліки» (реімбурсація лікарських засобів).

sam_0589.jpg

    З 1 квітня 2017 року в Україні почала діяти урядова програма «Доступні ліки», а безпосередньо у Ківерцівському районі з 10.04.2017 року. «Доступні ліки» - це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

 

Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати  БЕЗКОШТОВНО  або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

1.серцево – судинні захворювання;

2.бронхіальна астма;

3.діабет 2типу;                                                                                                 Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню на сайті МОЗ http://www.moz.gov.ua та у сімейних лікарів.

Перелік аптек, що беруть участь у програмі:

1.м. Ківерці,вул.Соборності,5-а (Волиньфарм, що навпроти Приватбанку);

2.смт. Цумань, вул. Грушевського,7 аптека №20;

3.смт. Олика, вул. Замкова,28,     

             МОЗ та Уряд України встановили граничну оптово – відпускну ціну на лікарський засіб в Україні, а також ціну яку повністю відшкодовує держава. Держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною який бере участь у програмі «Доступні ліки», саме такий препарат пацієнт отримує безкоштовно.

             Препарат ціна на який перевищує мінімальну (які відпускаються безкоштовно) і даний препарат входить у програму пацієнт може отримати доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарату.                                                                                                 Отримати рецепт можна відвідавши свого сімейного лікаря та здійснивши ряд мінімальних обстежень. В рецепті вказується не торгова марка (фірмова назва), а діюча речовина, а в аптеці запропонують ряд препаратів різних фірм в які входить дана діюча речовина, а дані препарати беруть участь у програмі. Комбіновані препарати участь у програмі не беруть.

             Лікарські препарати ціна на які перевищує максимально дозволену реєстром гранично оптово – відпускних цін держава відшкодовувати не буде, але вони будуть знаходитися у вільному продажі.

 

 

Головний лікар КЗ «Ківерцівський РЦПМСД»                                    О.Марищук