Операція «Первоцвіт»

img18.jpg

На виконання вимог Законів України “Про охорону навколишнього природного середовища ”,  з метою  захисту та збереження рослин, занесених до Червоної книги, Державною екологічною інспекцією у Волинській  області щороку проводиться операція “ Первоцвіт ”.

 

В ході операції перевіряється дотримання вимог природоохоронного законодавства в місцях зростання найбільших популяцій ранньоквітучих рослин на території області та здійснюються перевірки у місцях їх продажу.

 

Екологи закликають усіх небайдужих до стану навколишнього середовища громадян  долучитись до операції «Первоцвіт»:  не купувати букетів ранньоквітучих рослин, що занесені до Червоної книги України: білоцвіт весняний, шафран Гейфелів, підсніжник складчастий, підсніжник білосніжний (звичайний), цибуля ведмежа (черемша).

 

Екологи попереджають: законодавством передбачене суворе покарання за знищення рослин, занесених до Червоної книги.

 

Так, відповідно до частини 2 ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження  об'єктів рослинного світу, які перебували в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 - 3655 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу.

 

Крім того, згідно ст. 90 КУпАП погіршення, знищення середовища зростання  рослин, види яких занесені до Червоної книги України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх з природного середовища, тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб -  від тридцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 – 850 грн.) з конфіскацією незаконно добутого.

 

Прес – служба

Держекоінспекції