Операторам потужностей з надання послуг громадського харчування про дотримання вимог санітарного законодавства та безпечності харчових продуктів

 Час від часу в засобах масової інформації з’являються повідомлення про виникнення спалахів кишкових інфекцій та харчових отруєнь в закладах громадського харчування , дитячих навчальних закладах. Ківерцівське районне управління Держпродспоживслужби в черговий раз нагадує про заходи профілактики кишкових інфекцій, враховуючи , що    розпочалась пора випускних вечорів, обов’язковим атрибутом яких є святковий стіл. В літній період святкують і весілля. Ці приємні події проводять у закладах громадського харчування. Крім того у закладах відбуваються дні народження, хрестини  та поминальні обіди. В цей час в закладах одночасно обслуговується велика кількість відвідувачів.

      Ось чому організаторам з надання  послуг харчування необхідно неухильно дотримуватись технологічних, санітарно – гігієнічних та протиепідемічних вимог. Для цього заклади мають бути забезпечені безперебійною подачею питної води (мікробіологічний та санітарно – хімічний склад якої відповідає вимогам стандарту), справною системою каналізування. Технологічне обладнання  особливо духові шафи, холодильники в робочому стані, підтримувати температуру згідно вимог. Крім того холодильного обладнання необхідна достатня кількість, зважаючи на спеку, з дотриманням товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів.

    Окреме питання забезпечення закладу розроблювальним інвентарем, кухонним посудом та використання його за призначенням ( згідно маркування). Столового посуду та приборів в закладі необхідно мати декілька комплектів від кількості посадочних місць.

     Суворо дотримуватись технології приготування страв. Ретельно  проводити теплову обробку продуктів (варіння, тушкування тощо). Всі продукти, що швидко псуються, та готові страви зберігати при температурі не вище 8оС.

    З меню ( в літній період) виключити  холодець, заливний язик, заливну і фаршировану рибу, м’ясні салати, кров’яні та ліверні ковбаси. Суворо заборонено використовувати в закладах громадського харчування майонез власного виготовлення.

  При придбанні продуктів вимагати документи, що засвідчують якість та безпечність, звертати увагу на умови реалізації  та органолептичні властивості продуктів. Категорично заборонено  використовувати страви домашнього приготування, принесені замовником.

    Працівники зобов’язані проходити періодичні медичні огляди та гігієнічне навчання. Не залучати до приготування страв випадкових осіб. Дотримання особистої гігієни також є показником санітарно – епідемічного благополуччя в закладі.

    Нехтування дотриманням перерахованих вище вимог стало причиною виникнення спалахів кишкових інфекцій та отруєнь в закладах громадського харчування в останні роки згідно статистики по Україні.

 

Ківерцівське районне управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області,                

начальник відділу                                                                 Пахальчук  А.Й.