Основне про профілактичні щеплення

Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб» чітко визначено, що довідка дитині для представлення по місцю навчання, лікувально-профілактичним закладом, у якому вона перебуває під медичним наглядом, видається на підставі даних медичного огляду дитини, за умови якщо відсутні медичні протипоказання по стану здоров’я для її перебування й цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень.

До Календаря щеплень, діючого в Україні, затвердженого наказом МОЗ України від 11.08.2014 р. №551 «Про удосконалення проведення профілактичних щеплень в Україні», входять щеплення проти таких інфекційних хвороб:

  • - туберкульозу;
  • - кашлюку;
  • - дифтерії;
  • - правцю;
  • - поліомієліту;
  • - кору;
  • - краснухи;
  • - епідемічного паротиту;
  • - вірусного гепатиту В;
  • - гемофільної інфекції.

Вакцинація проти туберкульозу проводиться дитині з 3—го дня

життя. Починаючи з 2-х місяців вакцинація БЦЖ проводиться за результатом проби Манту.

       

Первинний комплекс імунізації проти кашлюку, дифтерії, правцю проводиться комплексною вакциною АКДП. Календарем щеплень передбачене введення даної вакцини у віці: 2, 4, 6 та 18 місяців. 

 

Ревакцинація дифтерії та правцю вакциною АДП проводиться дітям шестирічного віку, але не старшим 6-ти років 11-ти місяців та 29-ти днів. 

 

Ревакцинація дифтерії та правцю вакциною АДП-м (ослабленою) проводиться у віці 16 років та кожні десять років дорослим без обмеження віку. Ще даний імунобіологічний препарат використовують для створення вакцинального комплексу дорослим, раніше не щепленим проти дифтерії та правцю.

 

 Щеплення проти поліомієліту проводяться у віці 2, 4, 6, 18 місяців, у 6 та 14 років. Перші два щеплення проводяться інактивованою вакциною (ІПВ) у вигляді ін’єкції. Усі наступні – живою вакциною ОПВ, яка вводиться орально (крапельки на корінь язика). 

 

Щеплення проти кору, епідемічного паротиту, краснухи (КПК) проводяться  в 1 рік та 6 років, а також дорослим, які не хворіли на кір і не мають в анамнезі 2-х щеплень проти кору. 

 

Вакцинація проти вірусного гепатиту В проводиться на першу добу життя дитини та у віці 2-х, 6-ти місяців.

 

 Імунізація проти гемофільної інфекції (гнійних менінгітів, отитів, пневмоній, гнійного запалення суглобів тощо) проводиться в 2, 4 місяці та в 1 рік.

 

 Для кожної дитини, яка з різних причин не отримала те чи інше щеплення згідно календаря, сімейним лікарем складається індивідуальний план імунізації з дотриманням мінімальних інтервалів між щепленнями.

 

 Пункти щеплень в районі функціонують у кожній амбулаторії загальної практики сімейної медицини; у Ківерцях - за адресою вул. Філатова,6. Пункти щеплень працюють з понеділка по п’ятницю з 800 до 2000 год.

 

Заступник головного лікаря з медичного обслуговування

КП «Ківерцівський РЦПМСД»

Олена Левасюк