Острів живої природи в Центрі позашкільної освіти

dscn3476.jpg

  Найцінніші відомості про життя  тварин дають спостереження у природі. Проте з’ясувати деякі особливості життя  тварин можна лише під час тривалих спостережень, що в природних умовах не завжди можливо, зокрема, для учнів. Тоді вдаються до спостережень за тваринами тримаючи їх в куточках живої природи.

  Тваринам, що живуть у куточку живої природи КЗ «Центр позашкільної освіти», ми намагаємось створити умови, які б наближалися до природних. Морські свинки, піщанки, хом’яки, папуги, декоративні кролики, червоновухі та болотяні черепахи, лабораторні миші та пацюки, акваріумні риби та навіть равлики створили невеликий острів  живої природи у закладі. Ці маленькі живі істоти є джерелом великої  насолоди не лише для дітей, але і дорослих.

Тварин та птахів ми купуємо, знаходимо, обмінюємо, деякі види розмножуються в умовах куточка живої природи. Так лише за цей рік спостерігалися неодноразові поповнення у декоративних пацюків, хом’яків, морських свинок. Чимало тварин  в живий куточок   приносять діти та дорослі.

 Для комфортного перебування усіх мешканців куточка живої природи обладнані  зручні  помешкання. Догляд за маленькими мешканцями здійснюють вихованці гуртка «Юні зоологи», «Природа рідного краю». Під час практичних занять діти знайомляться не лише з характерами, особливостями поведінки та умовами утримання тварин, а й вчаться правильно годувати і доглядати за ними. Останнім часом куточок живої природи Центру набуває статусу екскурсійного об’єкта. В  нашому центрі постійно проводяться екскурсії для учнів та  педагогів   закладів освіти району, міста, вихованців дошкільних закладів.  В середньому за рік проходить понад 30 організованих екскурсій, найбільш ефективними є індивідуальні екскурсії та екскурсії  малими групами. Екскурсії мають надзвичайно важливе значення у формуванні пізнавального інтересу вихованців,   екологічної культури, профорієнтації. Добре організована і продумана екскурсія спонукає до вивчення біологічних особливостей тварин, розвиває спостережливість, уяву, виховує любов до навколишнього середовища, відповідальне ставлення до тварин.  Систематичними стали проведення екскурсій на теми: «Знайомі, незнайомці», «Світ акваріума», «Родичі динозаврів», «Пухнасті й хвостаті», «Царство птахів»  та ін.

Під час екскурсії діти знайомляться з тваринами живого куточка, правилами їх утримання та годівлі, походженням, поглиблюють набуті раніше знання про  тварин,  розуміють, що існують у світі речі,  дивовижніші за комп’ютер, цікавіші за телевізор, зрозумілі й таємничі водночас. Тому що це живі істоти.

       Розпочалися літні канікули,  запрошуємо всіх бажаючих відвідати  куточок живої природи   КЗ «Центр позашкільної освіти». У нас ви зможете  отримати додаткові знання про домашніх улюбленців, особливості  їх  догляду та  утримання в домашніх умовах. Адже  спілкування з тваринами  є запорукою доброго настрою, незабутніх вражень та щирих дитячих усмішок.

 

                                                          

Тетяна  Ісакова,

керівник  гуртків  КЗ «Центр  позашкільної освіти  Ківерцівської районної ради»

 


dscn3622.jpgdscn3608.jpgdscn3495.jpgdscn3480.jpg